European Table Tennis Union
International Table Tennis Federation
שחקן השבוע: יונתן שוסטרמן (הפועל חיפה)

אחרי ניתוח תוספתן שהשבית אותו למשך מספר שבועות, הוכיח יונתן שוסטרמן כי הוא חוזר לכושר כשהוביל את הפועל חיפה לניצחון דרמטי בשמינית גמר הגביע מול הפועל באר-שבע (2:3) עם שני ניצחונות כשהוא לא שומט ולו מערכה אחת. קבלו את יונתן שוסטרמן, שחקן השבוע של איגוד טניס השולחן


    

סיכום הניצחון אמש בגביע מול הפועל באר-שבע: ``הרגשתי טוב על השולחן מול שני שחקנים מצוינים``, משחזר יונתן את היכולת המרשימה שהציג אמש במסגרת ההתמודדות שהתקיימה במכון וינגייט מול פבל טמנוגורוד ומישל לוינסקי. ``ידעתי שמצפים לי משחקים מול שני שחקנים קשוחים עם יכולת טובה מאוד. את פבל הכרתי ממפגשים קודמים, אבל מול מישל זו הייתה הפעם הראשונה שאנחנו משחקים אחד נגד השני. הצלחתי לשמחתי להחזיר טוב את הסרבים ומשם השתלטתי על רוב הנקודות. אני שמח שהצגתי יכולת טובה והפנים קדימה להמשיך ולהשתפר``.

רקע אישי: יונתן (18) החל לשחק טניס שולחן בגיל 7 במועדון המקומי בטירת כרמל תחת הדרכתם של יבגני רובמן וגנדי סרף. לאחר שש שנים החליט לקחת את הקריירה צעד אחד קדימה והצטרף לשורות האקדמיה בוינגייט שם הוא מתגורר בתנאי פנימייה זו השנה השישית במספר. בהמשך ייצג את זיכרון יעקב תחת עדי רוזנבאום במסגרות השונות והשנה לובש את מדיה של הפועל חיפה. זכה באליפות ישראל לנוער ב-2015 ואשתקד השיג דאבל עם קבוצת הנוער של מכבי זיכרון יעקב עמה עימה זכה באליפות וגביע. שחקן נבחרת הנוער של ישראל.

מה זה טניס שולחן בשבילי: "טניס שולחן הוא הרבה מאוד עבורי. כיום זה העיסוק המרכזי שלי במהלך רוב השבוע. המשחק הזה מורכב ממכלול של דברים שמאוד מדברים אליי – מהפכים, דרמות יחד עם משחק פסיכולוגי וצורך להיות חזק בראש. כל אלו ביחד מצריכים הספורטאים בענף שלנו יכולות פיזיות ומנטאליות גבוהות``.

החיים באקדמיית וינגייט: "בתור מי שנמצא באקדמיה זמן רב, אני יכול להעיד שמדובר במסגרת הכי מקצועית שיש שעזרה לי להתקדם בהמון אספקטים במשחק ובחיים בכלל. אנחנו מתאמנים הרבה וזוכים לכל התנאים שספורטאי זקוק להם. באקדמיה למדתי מהי משמעת עצמית, כיצד לנהל את עצמי, החשיבות של מוסר עבודה גבוה ועוד ערכים חשובים. האקדמיה מאפשרת לשחקנים להתקדם, זה דבר מבורך``.

תודות: "יש הרבה אנשים שעזרו לי במהלך הקריירה. אני מבקש להודות לכולם ובדגש על יבגני רובמן וגנדי סרף, זאב קראוס ועדי רוזנבאום על התקופה הנהדרת בזיכרון יעקב, לאילן אביבי בהפועל חיפה על התמיכה העונה וכמובן למאמן שלי באקדמיה עומר גנדלר על ההשקעה הגדולה בי``.

החלום הגדול שלי: "אני מסתכל צעד-צעד. המטרה הקרובה שלי היא לזכות באליפות ישראל לבוגרים בחודש אפריל הקרוב. לאחר מכן אני מקווה להשיג תוצאות טובות ולנסוע לאליפות העולם בשוודיה. בטווח הרחוק השאיפה היא לשחק באירופה בליגות הבכירות כמו הצ`מפיונס ליג``.

דבר המאמן, עומר גנדלר: ``יונתן התחיל את שנתו השישית והאחרונה באקדמיה. לאחר אליפות אירופה די טובה מבחינתו החליט לקחת את הקריירה שלו ברצינות רבה יותר. הוא עשה עליית מדרגה באופן בו הוא מתאמן ומשקיע אנרגיה רבה וזמן רב וכאמור מתאמן מאוד ברצינות. לאחרונה עבר ניתוח להסרת התוספתן, שקטע לו את תהליך האימונים למשך 6 שבועות והוביל לירידה ביכולותיו. כרגע הוא עובד להשיב את מה שאיבד, כשהוא עדיין לא חזר לעבודה מלאה. הקטיעה בתהליך האימון כתוצאה מהניתוח, הירידה לדרג ב` והכישלון לשוב לדרג א` הם מבחן גדול עבורו. אמש במשחק עם באר שבע הוא שיחק מצוין והפגין יכולת טובה המראה שהוא קרוב לחזור לכושרו שלפני הניתוח. אם יסתכל קדימה ורחוק וימשיך לעבוד קשה וברצינות לאורך זמן, אני צופה שיהיה אלוף ישראל לגברים בעתיד``.

דבר מנהל הפועל חיפה (אותה מייצג שוסטרמן במסגרת הליגה והגביע), אילן אביבי: ``על אף הניתוח שעבר, יונתן מוכיח שההתאוששות שלו הייתה מהירה. הוא למעשה רצה לשחק עוד לפני שהרופאים הסכימו. מדובר בספורטאי אמיתי שנותן מעצמו, כשרוני ואחד המועמדים לזכות באליפות ישראל השנה``.

 
 
 

 |  ראשי |  אודות האיגוד  |  חדשות  |  ליגות ותחרויות  |  נבחרות ישראל  |  אליפויות ישראל  |  לזכרם  |  נותני חסות  |  מגזין  |  ארכיון  |  מועדונים  |  צור קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
איגוד טניס שולחן-בישראל- www.itta.co.il © כל הזכויות שמורות
איגוד טניס שולחן בישראל כתובת: רחוב שטרית 10, הדר יוסף, תל-אביב 69482 טלפון: 03-6442503 פקס: 03-6448501
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל