European Table Tennis Union
International Table Tennis Federation
הכר את המועדון - הפועל באר-שבע

מועדון טניס השולחן הוותיק הקרוי על שמו של אריה ריף ז``ל מקבץ למעלה מ-100 שחקנים ושחקניות פעילים בשלושה מוקדי פעילות בבירת הנגב. מנהל המועדון, מנדל ניימן: "רואים בטניס השולחן ככלי לקידום אורח חיים ספורטיבי וחינוכי בקרב צעירים``


    

מדי שבוע נאיר בזרקור על אחד מ-52 ממועדוני טניס השולחן הפעילים בישראל. המטרה: היכרות עם פעילות הענף והאנשים אשר עמלים מדי יום על מנת לקדם את ענף הספורט ולהוביל אותו להישגים בארץ ובעולם.

את הפרויקט אנחנו מתחילים השבוע עם מועדון הפועל באר-שבע. מדובר בפועל בעמותה הקרויה על שמו של אריה ריף זיכרונו לברכה, שנפטר בשנת 1986 ממחלת הסרטן. לזכרו נקראת העמותה - הפועל חובטי אריה באר-שבע.

המועדון מבירת הנגב נחשב לאחד ממועדוני טניס השולחן הוותיקים בישראל ופועל מאז 1973. המועדון הוקם על ידי שלושה עולים חדשים מברית המועצות אשר לקחו על עצמם משימה חשובה להפרחת השממה הספורטיבית בעיר באר-שבע פרט לענף הכדורגל המוכר. השלושה – אהרון וילנצ`יק זיכרונו לברכה (ניצול שואה), דוד גולדברג (אסיר ציון) ומנדל ניימן) הצליחו לשכנע את הגורמים הממונים לעירייה ויצאו לדרך.

וכך על רקע החזון הספורטיבי של השלושה, צמח מועדון טניס השולחן המקומי. כיום הוא כבר מונה מספר שיא של כ-100 ספורטאים וספורטאיות הרשומים באיגוד ופעילים ב-3 מוקדים: בית הספר היסודי שזר, תיכון טוביהו ואוניברסיטת בן-גוריון. המועדון רושם פעילות ענפה גם במסגרת ליגות האיגוד הרשמיות, לרבות: ליגת על בוגרים (קבוצה אחת), לאומית (2 קבוצות), ליגה ארצית (4 קבוצות), ליגה א` (3 קבוצות), ליגת העל לנוער (קבוצה אחת), ליגה לאומית לנוער (קבוצה אחת) וליגה לאומית לנשים (3 קבוצות). המועדון פתוח מדי יום לכל אורך השבוע וכולל סה``כ 26 שולחנות משחק.

השחקן המוביל כיום בשורות המועדון הוא פבל טמנוגורוד, המשמש כמאמן/שחקן. תחת הדרכתו מתאמנים 6 שחקני נבחרות צעירים. עוד עובדים במועדון שני מאמנים נוספים אשר עובדים בשוטף עם בני נוער. בנוסף אליהם פעילים בהפועל באר-שבע כ-60 שחקני סניורים מעל גיל 60 - המבוגר שבהם הוא גבריאל שוץ בן ה-95.

 

 ליגה ארצית בוגרים דרום: אס``א ב``ש, מוליכת הטבלה לאחר הסיבוב הראשון

 
יחד עם זאת, המועדון נחשב לקבלן תארים בגילאי הנוער. בארון הגביעים שלו ניתן למצוא לא פחות מ-6 תארי אליפות של קבוצות הנוער השונות במהלך השנים. גם ברמה האישית לבאר-שבי יש במה להתגאות, שכן ההישג הכי גדול אי פעם של שחקן שצמח במועדון, מישל לוינסקי, הגיע בעונת 2008/09, כאשר האחרון שבצוותא עם איתמר אברמוב (זיכרון יעקב) העפילו לדרגה א` במסגרת אליפות אירופה לקדטים.

מנהל המועדון, מנדל ניימן מציין כי: "במשך 45 שנים בהם אני נמצא ופועל בעיר באר-שבע, הצלחנו להפוך לאחד המועדונים המובילים בישראל. זה המקום לציין כמה מהאנשים שמסייעים לנו בעשייה השוטפת. בראש ובראשונה זהו ראש העיר, רוביק דנילוביץ` ויחד איתו מנהל אגף הספורט העירוני, מאיר אלפסי, ושלומי נומה, מנכ``ל חברת התרבות והפנאי ``כיוונים`` ויו``ר העמותה, רומן רוזן. אין לי ספק שבלעדיהם לא היינו מצליחים להפוך את המועדון הזה למה שהוא היום``.

הפועל באר-שבע: תעודת זהות


שנת הקמה: 1972

מנהל מועדון:
מנדל ניימן

כמות ספורטאים פעילים: 130 (90% מבוגרים; 10% ילדים ובני נוער)

מספר מאמנים: 3 (פבל טמנוגורוד, ולדי פורמן, שלו אלפסי)

מתכונת אימונים בשבוע: מדי יום (16:00-21:00 בקטגוריות שונות ובכל הרמות)

קהל יעד עיקרי:
מבוגרים (עובדי היי-טק) סניורים ובני נוער

אוריינטציה הישגית: השקעה בקבוצות הנוער (6 סה"כ – קבוצת הנוער בליגת העל ממוקמת במקום ה-2; קבוצת הנוער בליגה הלאומית ממוקמת גם כן במקום ה-2 בטבלה).: המועדון נחשב לחממה עבור שחקני נוער מקומיים. קבוצת ליגת העל המייצגת את המועדון כוללת אך ורק שחקני בית (פבל טמנוגורוד, ולדי פורמן, מישל לוינסקי, מתן מן).

הישגים בולטים 6 זכיות באליפות המדינה לנוער, זכייה אחת באליפות המדינה לנשים, זכייה אחת בגביע המדינה לנוער, פיינליסטית בגמר גביע המדינה לבוגרים, נציגי באליפות העולם לספורט הפועלים מטעם מרכז הפועל בברזיל (2008 – מקום 1 נשים; מקום 2 גברים). כמו כן ייצא המועדון אלופים ואלופות בקטגוריות האישיות במהלך השנים.

מספר קבוצות בליגות האיגוד: ליגת על בוגרים (קבוצה אחת), לאומית (2 קבוצות), ליגה ארצית (4 קבוצות), ליגה א` (3 קבוצות), ליגת העל לנוער (קבוצה אחת), ליגה לאומית לנוער (קבוצה אחת) וליגה לאומית לנשים (3 קבוצות).

חזון: "לקדם את טניס השולחן בצורה משמעותית ולהוביל את הענף לשגשוג ספורטיבי. זהו ענף חינוכי, תרבותי וחברתי ואין סיבה שהוא יתקדם בצורה ראויה יותר``.

מימון הפעילות: עמותה ציבורית הנתמכת ע``י עיריית באר-שבע, המועצה להסדר בהימורים בספורט (טוטו), דמי חבר

פרטים ליצירת קשר:

      1. בית הספר שזר - מבצע עובדה 43, שכונה ו` הישנה מול פארק אוסטרליה; שעות פעילות א`-     ש`, 16:00-20:00

      2. תיכון על שם דוד טוביהו – דוד ראובני 27, שכונת נחל עשן, באר-שבע

    שעות פעילות: ב`-ד` 17:30-21:00; ש` – 08:30-12:00

      3.  אוניברסיטת בן גוריון – דרך בן גוריון 11, שכונה ג`, באר-שבע
     שעות פעילות: יום ה` – 08:00-14:00

 
 
 
 

 |  ראשי |  אודות האיגוד  |  חדשות  |  ליגות ותחרויות  |  נבחרות ישראל  |  אליפויות ישראל  |  לזכרם  |  נותני חסות  |  מגזין  |  ארכיון  |  מועדונים  |  צור קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
איגוד טניס שולחן-בישראל- www.itta.co.il © כל הזכויות שמורות
איגוד טניס שולחן בישראל כתובת: רחוב שטרית 10, הדר יוסף, תל-אביב 69482 טלפון: 03-6442503 פקס: 03-6448501
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל