European Table Tennis Union
International Table Tennis Federation
תוצאה מפתיעה במשחק הראשול של סדרת הגמר של ליגת העל גברים

מתחילת העונה, עם הפצת הידיעה כי יניב שרון חוזר לשתף פעולה עם איסק אברמוב במכבי רחובות ועם שחקן נבחרת ישראל רונאל דוידוב, כולם סימנו את מכבי רחובות לצידה של ק.ה. גבעתיים כפייבוריטיות להגיע לסדרת הגמר. שיבוץ 2 הקבוצות במחוז דרום רק חיזק את ההתמודדות כאשר בכל סבב כל קבוצה מנצחת במגרש הביתי שלה.


     חזרה ל->

למשחק הגמר מגיעה ק.ה. גבעתיים עם שחקנים מהשורה הראשונה בארץ שהוכיחו באליפות ישראל האחרונה שהם השחקנים הטובים בארץ: עמרי בן ארי קוטף בפעם השלישית את כתר האליפות ומתן סימון את הסגנות בבוגרים ואת האליפות לגילאי 21. שמעון רבינוביץ האגדי שעסוק בחודשים האחרונים בעיקר בניהול ואימון חניכי ק.ה. גבעתיים הגיע עם המוניטין העשיר שלו.

במכבי רחובות ידעו כי החלפת הביתיות וסדר הגרלת השחקנים בטופס הוא המפתח לניצחון. אך אף אחד לא ציפה והאמין שמכבי רחובות תנצח 0:4 את יריבתה ק.ה. גבעתיים במשחק שהתוצאה לא משקפת את הרמה וההפכפכות בשלהי כל משחק לכשעצמו. בואו נתחיל:

יניב שרון עולה מול מתן סימון. כזכור, יניב הפסיד למתן באליפות הארץ 4:3. לסדרת הגמר יניב הגיע מבית החולים לאחר שבן אחיו נכווה כוויות קשות בגופו במהלך סוף השבוע האחרון, והראש והמחשבות רק על בן אחיו. מתן פותח בצורה משכנעת ומביס את יניב 2:0 די בקלות. יניב מתעשת וחוזר ומנצח 2:3 תוך שינוי טקטיקה מקצה לקצה. רוח הלחימה הידועה של יניב לא אכזבה גם הפעם.

במשחק המקביל איסק אברמוב מנצח 2:3 את אלוף הארץ הנוכחי עמרי בן ארי ( 7:11, 11:6, 9:11, 11:9, 7:11) – במהלך המשחק נראו נקודות מרהיבות לעין וברמה גבוהה מאוד. איסק שמר על קור רוח במהלך כל המשחק ושלט ברובו.

המשחק השלישי: שמעון רבינוביץ פותח כרוח הסערה ומנצח די בקלות את שתי המערכות הראשונות 11:4 , 11:4. רונאל דוידוב חוזר ומנצח את המערכה השלישית 7:11. המערכה הרביעית הייתה נקודת המפנה של כל המפגש. שמעון פותח ומוביל 6:1 ו- 8:3 ומחליט לא לקחת טיים אאוט כשרונאל מצמק ל-8:5. רונאל מנצח את שתי המערכות - הרביעית והחמישית - בתוצאה 9:11, 9:11 ו-2:3 בכללי.

במשחק הזוגות ידה של מכבי רחובות היתה על העליונה כאשר יניב ואיסק מנצחים 0:3 את עמרי ושמעון (8:11, 12:14, 8:11).

לאחר המשחק תפסתי את יניב ,שמעון, איסק ורונאל לראיון קצר:

ש. יניב, איסק: מה גרם לכם לחזור לשחק ביחד אחרי הרבה שנים?

ת. יניב - הזכייה באליפות הארץ בזוגות היה הטריגר לחיבור מחדש בינינו. לאחר 5 שנים בצפון החלטתי לחזור הביתה ולשחק ביחד עם שותפי לעסק. אנחנו חיבור מיוחד ומשלימים אחד את השני.

ש. יניב ,איסק: מה היו ההרגשות רגע לפני משחק הראשון בסדרה?

ת. באנו אל הנודע וזרמנו עם מה שיצא, לא חשבנו על המעמד אלא לנצח נקודה אחרי נקודה.

ש. איסק, המשחק מול עומרי התעלה לרמה גבוהה מאוד, איך עמדת בלחץ לשחק מול אלוף הארץ הנוכחי?

ת. אני מכיר היטב את המשחק של עומרי והוא את שלי, לא הרגשתי לחץ בכלל אלא להיפך הרגשתי שאני שולט ברוב שלבי המשחק.

ש. איסק, האם אתה מתחרט שלא שחקת באליפות הארץ?

ת. לא. סחבתי פציעה בברך מאליפות העולם בפינג פונג בלונדון והרגשתי צורך לתת מנוחה לגוף.

ש. יניב, איך חזרת מפיגור 2:0 מול מתן?

ת. שיניתי טקטיקה מהמערכה השלישית ולשמחתי זה עבד, לאט לאט נכנסתי למשחק ורמת הריכוז שלי עלתה.

ש. יניב, איסק: האם יש חשיבות לביתיות?

ת. גבוהה מאוד. התנאים ברחובות מאוד מתאימים לסגנון המשחק שלנו. עובדה שניצחנו גם בליגה בסיבוב השני שאירחנו את ק.ה. גבעתיים.

ש. יניב, איסק: מה ההרגשה, האם האליפות על הפרק?

ת. יניב – עדיין לא עשינו כלום כי עכשיו צריך לנצח במגרש הביתי של ק.ה. גבעתיים וזו משימה לא קלה בכלל.

איסק – עשינו צעד משמעותי לקראת המטרה אך הדרך עוד ארוכה.

ש. רונאל, איך ניצחת את שמעון רבינוביץ?

ת. בשתי המערכות הראשונות לא הסתדרתי עם המהירות וההגשות שלו. אני חייב לציין שיניב הדריך אותי היטב לפני ובמהלך המשחק והטמיע בי את הטקטיקות הנכונות כיצד עליי לשחק מול שמעון. דבר נוסף שהכריע את המשחק הוא החוסן המנטלי שהפגנתי במערכה הרביעית ולא נשברתי גם ששמעון הוביל עליי 3:8 והחלטתי להילחם על כל נקודה בידיעה כי המערכה משוחקת עד 11 נקודות ואם אנצח את המערכה הזאת הכול נפתח מחדש.

ש. רונאל, האם הייתה חשיבות להגרלת השחקנים?

ת. בוודאות שיש חשיבות אבל במעמד הגמר אם רוצים לנצח אז כל אחד חייב להאמין שהוא יכול לנצח כל שחקן בקבוצה השנייה.

ש. רונאל, מה ההכנות לקראת המפגש הבא?

ת. אני מתכוון להתאמן ברמה הגבוהה ביותר שמתאפשרת לי, כל יום עד המפגש הבא, ברחבי הארץ ואני מודה אישית לכל מי שמארח אותי (מנדל, בנצי, אלכס קורס ושחקני מכבי דימונה).

ש . איסק, האם היה לך קשה לשחק מול ק.ה. גבעתיים?

ת. רגשות מעורבבים. מצד אחד אני מאמן בק.ה. גבעתיים, מצד שני אני שחקן רשום של מכבי רחובות ומוטלת עליי האחריות לנצח כל משחק ולא משנה מול מי אני משחק.

ש. שמעון, האם הצעד להחליף את הביתיות היה צעד נכון?

ת. אני חושב שק.ה. גבעתיים יכולה לנצח בכל מקום ובכל סיטואציה וקיווינו לנצח גם באולם בבכור לוי שנחשב אולם מאוד ביתי של מכבי רחובות שלא הפסידה אף משחק העונה. ההחלפה נבעה מתוך רצון לקיים את האירוע הגדול וההכרזה על אלופת המדינה לשנת 2016-17 בגבעתיים.

ש. שמעון, אילו הכנות תעשו לקראת המפגש שבוע הבא?

ת. לאחר 30 שנות קריירה חוויתי הכול, ניצחונות, הפסדים, אכזבות ודרמות. לא נעשה שום שינויים גדולים אך כן נעשה התאמות ונגיע נחושים לכפות משחק שלישי וקובע שגם יתקיים בע"ה במגרש הביתי שלנו.

ש. שמעון, מה קרה מול רונאל ב-2:1 ו-8:3?

ת. רונאל צימק ל-8:5 ובמקום לקחת טיים אאוט בכדי לשבור לו את המומנט, טעיתי שחשבתי שאני עדיין במשחק ושולט בו. אני רוצה באופן אישי לפרגן לרונאל שלא נשבר והפגין חוסן מנטלי.

ש. ולסיום, שמעון, איך זה לשחק מול החברים הכי טובים שלך מילדות?

ת. זו זכות גדולה ששלושה שחקנים: איסק, יניב ואני ואחרי קריירה כ"כ ארוכה עדיין נמצאים על המפה ונלחמים על תארים. לדורות הבאים אני ממליץ לקחת את רוח הלחימה בידיעה שלמרות היריבות הספורטיבית, החברות שהצלחנו לקיים ולשמור לאורך שנים עם הרבה אהבה וכבוד הדדי, והחברות שלנו האישית עולה על היריבות הספורטיבית כי בסופו של דבר מדובר בבני אדם...

המשחק השני יתקיים בע"ה באולם הספורט בבית אלון גבעתיים. הציבור מוזמן, הכניסה חופשית.

כתב וראיין: אלנתן (נתי) גד

 |  ראשי |  אודות האיגוד  |  חדשות  |  ליגות ותחרויות  |  נבחרות ישראל  |  אליפויות ישראל  |  לזכרם  |  נותני חסות  |  מגזין  |  ארכיון  |  מועדונים  |  צור קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
איגוד טניס שולחן-בישראל- www.itta.co.il © כל הזכויות שמורות
איגוד טניס שולחן בישראל כתובת: רחוב שטרית 10, הדר יוסף, תל-אביב 69482 טלפון: 03-6442503 פקס: 03-6448501
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל