European Table Tennis Union
International Table Tennis Federation
סיקור אליפות ישראל מאת זאב קראוס
לתשומת לבכם סיקור מלא של אליפות ישראל מאת זאב קראוס.

    

ביום חמישי, בתאריך 10 אפריל 2014 בערב, הסתיים השלב הראשון של אליפות המדינה ליחידים ולזוגות. 

כזכור, בגלל האילוצים (השתתפות נבחרות בתי הספר באליפות העולם, שלא יצאה לפועל בסופו של דבר בגלל שביתת משרד חוץ), פוצלה האליפות לשני מועדים.

זו הפעם הראשונה שהאליפות נערכת בצפון הארץ, באולם המרווח של קרית מוצקין, דבר שעורר התנגדות של מספר אגודות "דרומיות" אשר ביטלו את השתתפותם וחבל.

התחרויות נערכו בסדר מופתי בזכות עבודת הכנה מצוינת של האחראים לארגון, אשר גם ניהלו את התחרויות בצורה מקצועית.

כמו כן, נערכו השנה בפעם הראשונה בדיקות מדוקדקות של המחבטים, באמצעות מכשירים לבדיקת דבקים וגומיות אשר נרכשו ע"י האיגוד ואשר הבטיחו FAIR PLAY ומנעו ערעורים וויכוחים מיותרים.

את תשומת הלב המקצועית "גנבו" בעיקר שני הקטגוריות: ילדים גילאי 13 וגילאי 21. בגילאי 13 אירעה "תקלה" לאלוף המיועד זיו יצחק מנתניה, אשר הפסיד בשלבים הראשונים לעידו אטקין (גבעתיים) שהגיע לגמר, בו הפסיד ליניב קרמזין אשר זכה בתואר. בגילאי 11-13 משכו את תשומת הלב מספר רב של ילדים מטירת הכרמל לשעבר המתחרים כיום במדי הפועל לוד, המראים סימנים של כישרון ועבודה מקצועית מצוינת.

בקטגורית גילאי 21 מופיעים למעשה כל שחקני העתודה של טניס השולחן הישראלי, הכוללת את רוב שחקני הנוער והחיילים. כאן כבר אפשר היה לראות טניס שולחן ברמה סבירה וגם כאן היו מספר הפתעות, ביניהן: הפסדו של מתן סימון כבר בסיבוב הראשון לעידן אוגורצב וכן זכייתו בתואר של רון בורובר, אשר ניצח בגמר את מיכאל טאובר (שחקן הנבחרת הבוגרת היוצאת בעוד שבוע לאליפות העולם ביפן).

מצב הענף בכל הקטגוריות של הבנות הוא נמוך מבחינה מקצועית, דבר שהשתקף ברמת המשחקים שהופגנה בגילאים אלה. עבודה רצינית שנעשית כיום במספר אגודות עם בנות משאירה אולי תקווה לסגירת הפער הקיים בארץ בעתיד.

בכל הגילאים (פרט לגילאי21) נערכו גם משחקי זוגות וזוגות מעורבים, אשר ברובם נערכו ברמה מאוד נמוכה, דבר המצביע לדעתי על הזנחה מתמשכת של שנים בטיפול במשחקי הזוגות באגודות ובנבחרות וחבל.

בתאריכים 16-17.4 יערך "פרק ב`" של האליפות, כולל כל הקטגוריות הנותרות, בתקווה לניהול, סדר ובעיקר רמת טניס השולחן המתאימים למעמד זה.

כתב: זאב קראוס

ביום חמישי, בתאריך 17 אפריל 2014 בערב, הסתיים השלב השני של אליפות המדינה בהשתתפות השחקנים הבכירים והזוגות.

קטגוריית גברים דרג א` סבלה מהיעדרויות של מספר שחקנים בכירים, ביניהם אלוף המדינה של השנה שעברה גיא אלנסקי (פצוע) ושל אחרים. הזוכה, שמעון רבינוביץ`, הוכיח כי הוא השחקן מספר אחד במדינה כיום ובחירתו להימנות על שחקני נבחרת ישראל לאליפות העולם הייתה מוצדקת.

עומרי בן ארי, יריבו בגמר, אכזב מעט. מאחר והוא משחק בליגה הצרפתית, ניתן היה לצפות ממנו ליותר, לדעתי. ליריבו בחצי הגמר - מיכאל טאובר, הייתה נקודת משחק נגדו במצב של 3-1 במערכות לזכותו. בגמר נגד שמעון רבינוביץ` הוא הוביל 2-0 במערכות ו"נעצר".

בקטגוריית נשים דרג א` שלטה ללא עוררין ניקול טרוסמן. עוד הפתיעה לטובה שלי גלמן, אשר למרות עזיבתה את הפנימייה בוינגייט שיחקה טוב והתמודדה במספר מערכות שווה כשווה עם ניקול וגם זכתה נגדה בכמה מהן.

בקטגוריית נוער 18 הפתיע לרעה מתן סימון, אשר המשיך בתצוגות חלשות מכפי יכולותיו. מתן הובס 3-0 ע"י רון בורובר, אשר ניצח בגמר את אביב בן ארי. רצוי לציין כי לרון זה התואר הרציני הראשון בנוער ואם עד אתמול הוא נחשב למספר 3-4 בלבד, הרי לאחר זכייתו בתור זה וזכייתו בגילאי 21, ללא ספק הוא היום מספר אחד בנוער.

גם בקטגוריית נערות 18 זכתה ניקול טרוסמן והראתה שוב את פער הרמות הקיים בינה לבין הבאות אחריה.

בקטגוריית גילאי 15 בנים אירעה "תקלה" לאלוף הפוטנציאלי רון דימנט, אשר הפסיד כבר בשלבים המוקדמים. לגמר הגיעו לבסוף גל פרפל ויונתן שוסטרמן, אשר שיחקו משחק גמר מהנה שלעתים עלה לרמה גבוה ביותר. לדעתי האישית, גל ויונתן הם שני הקדטים הטובים ביותר כיום. גל הוא אחד הכישרונות הגדולים של טניס השולחן הישראלי "שצמח" בשנים האחרונות, פוטנציאל שטרם מומש מבחינת התוצאות בשטח, אך זכייתו בתואר עשויה אולי לעזור לו לעלות על דרך המלך. יונתן, חניך הפנימייה בוינגייט לשעבר, הוא "איש עבודה" אשר עשה התקדמות נחשונית בשנה האחרונה וטיפס למעמדו כיום.

בקטגוריית נערות גילאי 15 זכתה חני פלדמן אשר ניצחה בגמר את איריס קרונפלד. שתי בנות אלו וקרינה אדמסקי (מקום 3) משחקות טניס שולחן טכני מאוד, מודרני, אשר עם טיפול נכון יכולות להוות עתודה ל"שלישייה" המובילה היום את טניס השולחן הישראלי (ניקול, שלי ונלי).

בין האגודות - המובילה ללא עוררין היא הישגי כרמיאל, אשר זכתה ב- 5 וחצי מקומות ראשונים ואחריה: הפועל נצרת עילית עם 4 (בזכות ניקול טרוסמן), קריית אונו עם 3 זכיות (בזכות רון בורובר), מועדון טנ"ש נתניה גם עם 3 זכיות (בזכות ויטל קרלין), 2.5 להפועל לוד (בזכות יניב קרמזין).

בין היחידים בלטו ניקול טרוסמן, רון בורובר, גל פרפל וויטל קרלין, אשר זכו במקומות הראשונים בכל הקטגוריות בהן השתתפו.

ארגון האליפות וניהולה בחלק, זה כמו גם בפרק "הראשון", היה מעולה והערכה גדולה מגיעה לאורי חרל"פ ואבי סגל שעשו את המלאכה - הסעות מהרכבת, תוצאות ON LINE, הקפדה ועמידה בלוח הזמנים וטיפול מקצועי בכל הנושאים האחרים הכרוכים בארגון, הניהול, הלוגיסטיקה והתחרויות עצמן.

לצקה רז ושבתאי פיקר, שדאגו לשופטים ולסופרי נקודות עם תדרוכים יומיים, תלבושת אחידה, זוג שופטים בכל משחקי הזוגות ועוד דברים שלא ידענו בעבר.

כל אלה הם הוכחה כי עם שילוב כוחות נכון ונבון אנחנו יכולים להגיע לתוצאות טובות !!!

לסיום, אנקדוטה קטנה: לפני מספר ימים נערכה בתל אביב אליפות אירופה בהרמת משקולות. בקוראי זאת בעיתונות נתקפתי קינאה.

כיצד איגוד קטנטן כמו איגוד משקולות, עם מספר כה זעום של ספורטאים, מסוגל להפיק מפעל כזה ? לארח 240 ספורטאים מכל אירופה במשך שבוע ולהצליח במשימה ?

מסתבר כי עם שילוב כחות וכושר אירגוני מעולה לא חשוב "גודל" האיגוד, החשוב הוא איכות והיקף הפעילים של האיגוד.

ההצלחה בארגון האליפות ה- 60 של המדינה בטניס שולחן מוכיחה כי במידה ונקבל אי פעם רשות לארגון תחרות כזו (הלוואי) גם אנחנו יכולים !!!

כתב: זאב קראוס

 |  ראשי |  אודות האיגוד  |  חדשות  |  ליגות ותחרויות  |  נבחרות ישראל  |  אליפויות ישראל  |  לזכרם  |  נותני חסות  |  מגזין  |  ארכיון  |  מועדונים  |  צור קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
איגוד טניס שולחן-בישראל- www.itta.co.il © כל הזכויות שמורות
איגוד טניס שולחן בישראל כתובת: רחוב שטרית 10, הדר יוסף, תל-אביב 69482 טלפון: 03-6442503 פקס: 03-6448501
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל