European Table Tennis Union
International Table Tennis Federation
גביע המדינה-דאבל לנצרת עלית בגברים ובני הרצליה בנשים

24.5.12
הפועל נצרת עלית בגברים ובני הרצליה בנשים השלימו הערב דאבל היסטורי, עם זכייה בגביע המדינה
ובאליפות.
מכבי זיכרון יעקב זכתה בגביע המדינה לנוער.


    
גביע המדינה-דאבל לנצרת עלית בגברים ובני הרצליה בנשים-5 גביע המדינה-דאבל לנצרת עלית בגברים ובני הרצליה בנשים-4 גביע המדינה-דאבל לנצרת עלית בגברים ובני הרצליה בנשים-3 גביע המדינה-דאבל לנצרת עלית בגברים ובני הרצליה בנשים-2 גביע המדינה-דאבל לנצרת עלית בגברים ובני הרצליה בנשים-1

 
הפועל נצרת עילית זכתה הערב בגביע המדינה לבוגרים בטנ״ש לאחר ניצחון בגמר
על מכבי חיפה-זכרון יעקב 0-3!
 
כתב: צקה רטהויז רז - מאמן הפועל נצרת עילית

לקראת המישחק

באווירת חג ולפני שנכנסת השבת אנסה בזריזות לסכם במספר מילים ולהעביר לכם יותר את התחושות ומעט ממוטיבים מקצועיים.
ב – 8/5/12 לפני שבועיים וחצי השיג מועדון הפועל נצרת עילית ולראשונה בהיסטוריה של העיר נצרת עילית במשחקי כדור את אליפות המדינה, לאחר שניצחה את האלופה היוצאת מועדון עירוני גבעתיים 4 – 0 במישחק גמר הפלייאוף השני שהתקיים בגבעתיים. השמחה באותו יום הייתה עצומה, תמיד הפעם הראשונה זה מתוק...אבל נותרה עדיין עוד משימה אחת: גביע המדינה, וזה קורה שבועיים וחצי אחרי, מול מכבי חיפה זיכרון יעקב.

אם מישהו חושב שהשחקנים נחו על זרי הדפנה, טועה. אחרי יומיים של מנוחה, הגיעו רון ויניב לאימון הקבוע שלהם ביום שישי בוינגייט. אוהד פניאל כבר בערב לאחר הזכייה באליפות, הודיע שהוא מתכוון להתאמן עם רון בקריית טבעון כמה שיותר. ואכן זה מה שבאמת קרה. במוצ"ש מיד לאחר `ההבדלה` אוהד כבר ליד השולחן לשעתיים של אימון עם רון, עוזבים את המשפחה עם הילדים, יש רק מטרה אחת נוספת: גביע! ונעשה את הכול להביא את הגביע הראשון לעיר נצרת עילית. לאחר מכן בבקרים בין 4:30 ל 7:00 בבוקר אימונים כמעט לכל אורך השבוע וחצי...רון ויניב הוסיפו אף הם עוד אימון שבועי. המטרה המצופה של ההנהלה בהבאת יניב שרון לקבוצה היא לזכות בדאבל.

ההכנה המעשית התרכזה בחיזוק דרך המישחק האישית של כל אחד מהשחקנים וחיזוק הצדדים הדומיננטיים שאיתם מנצחים מישחק. הטקטיקה היוותה רק פקטור משלים. הם קיימו באימונים הרבה מערכות מישחק ותרגילי מישחק.

למישחק ומהלכו

לפני המישחק זכינו בהגרלה, ובחרתי במישחק ספציפי זה לפתוח עם יניב כשחקן הפותח וגם כמשובץ מספר אחד. חשבתי (וזו האמת) שיניב יפתח עם איתמר ולשם כיוונתי, ולאחר מכן שרון יפגוש את שמעון רבינוביץ וזה גם מתאים לנו, לדעתי יותר. אך בזיכרון חשבו צעד אחד קדימה ו`הפכו` את השיבוץ, וכך הפך שמעון למספר 2 מתוך מטרה לפגוש במישחק הראשון את יניב. למי שלא זוכר (ויניב זוכר..), המפגש האחרון ביניהם היה באליפות ישראל לפני חודש וחצי, בו ניצח שמעון בחצי גמר אליפות ישראל את יניב ובקלות 4 – 1. שמעון כידוע זכה לאחר מכן באליפות ישראל לאחר 13 שנים..

ידעתי גם ששמעון מתכונן כשחקן יותר מתמיד למישחק ואף הגיע לזיכרון יעקב לאימונים מיוחדים לקראת המישחק.
ההוראות ליניב היו ברורות: לתקוף לכול אורך המישחק, לצאת כמה שיותר עם הפורהנד, להיות קרוב לשולחן כולל לחיצה עם הבקהנד במידה ומותקף ולהלחם על כול נקודה ונקודה. לא לחשוב על נקודה שחלפה ולא מה יקרה בהמשך ובסוף. שמעון ניצח בראשונה 11-7 למרות שיניב הוליך בפתיחה. בהפסקה אמרתי ליניב: אם אתה ממשיך בדרך הזו תנצח ללא ספק! יניב הפנים במיידי, המשיך בתקיפה ובניידות לכל רוחב השולחן, נשאר צמוד לשולחן וניצח בשלושת המערכות הבאות ובמישחק כולו 1-3 (6, 7, 8).

למישחק השני עלו רון דוידוביץ ואיתמר אברמוב. רק לפני פחות משבוע רון ספג `חבטה` והפסיד 3-1. עכשיו אוכל לומר שלרון היו את כול היתרונות לזכות במישחק?! הכיצד? רון עלה אחרי ניצחון של יניב על שמעון, מעודד. מאידך איתמר לאחר הפסד של שמעון, מי שאמור להביא את הניצחונות ביחידים ובזוגות. איתמר במישחק גמר גביע מדינה לבוגרים ראשון בחייו. רון השחקן הוותיק מחכה לאיתמר הצעיר לאחר ההפסד כדי לגמול לו (בלשון המעטה)...

רון פתח עם 0-2 (6, 5), איתמר הצליח לנצח את השלישית על 8, למרות שרון הוביל כבר 1-4, ואז טיים אאוט בזמן של עומר המאמן של זיכרון יעקב, ואיתמר עושה מהפך. רון קצת מזועזע אבל נחוש לנצח ולגמול לאיתמר בפן האישי ואכן מנצח 7-11 ברביעית ולנצרת עילית 0-2 לפני הזוגות.

כמובן שבזוגות היתרון המוראלי עומד לזכות הנצרתים. אבל שמעון שכבר נרגע מהפסדו מול יניב ואיתמר שעדיין שם, אך מנסה לעזור לו ולא מוותר וגם עומרי שלא מוותר לשניהם, מצליחים לנצח 11-9 בראשונה. יניב ורון מתעשתים ומנצחים לאחר כדורים יפים משני הצדדים בשתי המערכות הבאות 9-11, 10-12...במערכה הרביעית וביתרון של 7-9, מוותרים יניב ורון על נקודה (בנקודה השנויה במחלוקת)...

ומכאן כפי שקורה בדרך כלל, הויתור מוביל לעוד מספר נקודות הפסד והתוצאה 11-9 ושיויון במערכות 2-2. ההוראה ליניב הייתה לגמור במערכה החמישית כדי לא לחזור למישחק נוסף מול איתמר...זה לא ממש עבד והיינו בפיגור 5-2, לקחנו טיים אאוט...רון ששיחק מצוין עד לאותו שלב כולל ביחידים לא היה צריך תדרוך, מיניב בקשתי לנוע על הרגליים ולבצע רק תנועות של יוזמה בכל מצב. עוד משהו קטן (בלי לגלות ליניב), בקשתי מרון שיעודד את יניב לנוע ולתקוף ובכלל לעודד אותו ולהעיר אותו עד הסוף.

בחזרה מהטיים אאוט היו רק שני שחקנים בשולחן שהחליטו יחד שצריכים לגמור וללכת הביתה, ניצחנו 8-11. באמת התוצאה מוחצת, אבל בגביע מה שחשוב, מי שעושה את נקודת הנצחון, לא כמה נצחנו.
זכייה שלא אשכח לעולם! עם חברה/שחקנים נפלאים וקודם כול בני אדם מדהימים. וכמובן, לא נשכח את לירן בונצ`וק הצעיר שעשה התקדמות משמעותית השנה, גם צבר ניצחונות וגם ניצח בליגה את אחד השחקנים מהדרג הארצי הראשון...

תודה להנהלה שאין כמותה, יוסי דרוסקין, שמעון בוזגן (אצלו השמחה כפולה, חיתן את הבן הבכור רועי ערב המישחק), מאיר לייזר ודוד.
עם חבורה כזאת אי אפשר שלא להינות.
כולי תקווה שנוכל כולנו יחד להמשיך ולהצעיד את הפועל נצרת עילית בשנים הבאות להישגים דומים!

 
בני הרצליה השלימה גם היא דאבל היסטורית כאשר קבוצת הנשים שלה מועדון גברה הערב על קבוצת מכבי רחובות 1:3.
מרינה קרבצנקו ניצחה במשחק ראשון את קטיה חטמוב  0-3,

אולגה ההרצליינית הפסידה לאולגה פריטולו המצויינת 1-3,

בזוגות היה קרב קשה ובסיומו ניצחה הרצליה  1-3,וכעת בתוצאה כללית 1-2 -להרצליה.
אז עלתה מרינה קרבצנקו נגד אולגה פריטולו
 
מרינה ביכולת מצויינת  וניצחון חלק-0-3,במשחק שהתעלה לרמה טובה, נתנה את האות לפתיחת החגיגות.

הגביע לזכר אנגליקה רוזיאנו-יהודייה שהייתה אלופת עולם-הוענק לבנות ולאיציק כהן ע"י ביתה של אנגליקה-והמנהל המקצועי של איגוד טניס-שולחן רני קוניק.
 
בנוער השלימה מכבי זיכרון יעקב עונה מוצלחת לאחר ניצחון חלק על הפועל רעננה-1:3 
איתמר אברמוב רשם 2 ניצחונות על עומרי מרכוס ואופק פוני (3:0,3:0)
אופק פוני ניצח את אור פסקל 2:3
ובזוגות אברמוב ובן ארי ניצחו 3:0  וחתמו את תוצאת המשחק, 1:3.
 
בגמר הנכים: זכתה קבוצת "בית הלוחם ת"א" בתואר לאחר שגברה במשחק הגמר 1:3 על סגניתה מאשתקד "בית הלוחם חיפה. 
 
 
 

 |  ראשי |  אודות האיגוד  |  חדשות  |  ליגות ותחרויות  |  נבחרות ישראל  |  אליפויות ישראל  |  לזכרם  |  נותני חסות  |  מגזין  |  ארכיון  |  מועדונים  |  צור קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
איגוד טניס שולחן-בישראל- www.itta.co.il © כל הזכויות שמורות
איגוד טניס שולחן בישראל כתובת: רחוב שטרית 10, הדר יוסף, תל-אביב 69482 טלפון: 03-6442503 פקס: 03-6448501
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל