European Table Tennis Union
International Table Tennis Federation
אליפות העולם לקבוצות-נבחרת הנשים ונבחרת הגברים נשארים בדרג ב
28.3.12
נבחרת ישראל  באליפות העולם לקבוצות ,בדורטמונד, גרמניה.
נבחרת הגברים ונבחרת הנשים הבטיחו השארותם בדרג ב..

    
אליפות העולם לקבוצות-נבחרת הנשים ונבחרת הגברים נשארים בדרג ב-4 אליפות העולם לקבוצות-נבחרת הנשים ונבחרת הגברים נשארים בדרג ב-3 אליפות העולם לקבוצות-נבחרת הנשים ונבחרת הגברים נשארים בדרג ב-2 אליפות העולם לקבוצות-נבחרת הנשים ונבחרת הגברים נשארים בדרג ב-1

סיכום שלב ב` באליפות העולם דורטמטנד 2012–04–01

נבחרות ישראל סיימו את האליפות

הנשים במקום 29 (מתוך 92 נבחרות)

הגברים במקום 38 (מתוך 120 נבחרות)

שלב ב` מתקיים בשיטת הנוקאאוט הפרוגרסיבי עד לדירוג סופי של כל נבחרת.

הנשים

משחק 1 עלו טכנית בעקבות זכייה במקום הראשון בשלב הבתים.
משחק 2 איטליה, הפסד 3-0, הפסדים למרינה, נטלי וניקול במשחקים צמודים מאוד.
משחק 3 דנמרק, ניצחון 1-3 , מרינה 2 ניקול 1
משחק 4 סלובקיה, ניצחון 1-3 ניקול 2 דנה1

הגברים

משחק 1 פינלנד, ניצחון 2-3, שמעון, עמרי יניב,
משחק 2 בוסניה הרצגובינה, ניצחון 0-3, שמעון, עמרי, יניב
משחק 3 נורבגיה, ניצחון 1-3, עמרי, רון, מיכאל
משחק 4 תורכיה, הפסד 3-1 רון- 1 ניצחון.
 
 
 
סיכום שלב הבתים -ע"י צקה רז , שנמצא בדורטמונד:
 
לפני שאסכם את שלב הבתים אסביר בקצרה את שיטת האליפות:

הנבחרות מחולקות לדרגות בכל דרגה 24 קבוצות, המחולקות ל-4 בתים,
בכל בית 6 קבוצות בגברים 5 דרגות, בנשים 4 דרגות.
הנבחרות שלנו משחקות בדרגה ב`.

נבחרת הגברים: שמעון רבינוביץ, עמרי בן ארי, יניב שרון, רון דוידוביץ, מיכאל טאובר.

נבחרת הנשים: מרינה קרבצ`נקו, ניקול טרוסמן, נטלי רובמן, דנה ספורטה.

מכל דרגה עולות המסיימות 1-3 בבית לפלייאוף העליון, המשחקות על עלייה לדרגה הגבוהה יותר.
2 הראשונות עולות לדרגה גבוהה יותר.
המסיימות במקומות 4-6 משחקות בפלייאוף התחתון, על הישארות באותה דרגה.
פרמטר נוסף שקובע את הדרגה של כל נבחרת, הוא הדירוג האישי ברנקינג העולמי
של 3 השחקנים הראשונים מאותה מדינה.

סיכום שלב הבתים:
נשים
נבחרת הנשים ניצחה 4 מתוך 5 משחקיה.
להלן התוצאות וחלוקת הנקודות במשחקים:

הודו – ניצחון 1-3 נקודות: מרינה 2 ניקול 1
איטליה – ניצחון 1-3 נקודות: מרינה 2 ניקול 1
אסטוניה – ניצחון 0-3 נקודות מרינה, ניקול, נטלי.
ניגריה – ניצחון 0-3 נקודות מרינה, ניקול, נטלי.
אנגליה – הפסד 3-2 נקודות ניקול, נטלי.

ההפסד לאנגליה לא שינה את זכייתנו במקום הראשון בבית.
ביום שישי  בצהריים הפסידו הנשים  לאיטליה על הדירוג 25-32.

גברים

תורכיה - הפסד 3-1 נקודות שמעון 1
אוקראינה – הפסד 3-0 שיחקו: עמרי, רון ויניב.
לוכסמבורג – ניצחון 1-3 נקודות: שמעון, עמרי, יניב
בולגריה – הפסד 3-2 נקודות שמעון, עמרי
בלגיה – הפסד 3-0
בשלב הנוקאאוט ניצחנו את פינלנד 2-3
ואח"כ את בוסניה הרצגובינה 0-3,
בערב משחקים על מקומות 37-40 נגד תורכיה
נשארנו בדרגה ב`!
 
הנבחרת בקידוש ערב יום שישי עם מנדל ניימן
 
צקה עם יאן אובה ולדנר השבדי.
אלוף אולימפיאדה ברצלונה 1992 אלוף עולם ב 1989 בדורטמונד!
אלוף עולם פעם שנייה ב 1997 במנצ`סטר,
אלוף אירופה ב 1996 ועוד המון תארים.
 
עידכון היום החמישי:
ניצחון חשוב מאוד לנבחרת הגברים 2:3 על פינלנד ומחר (שישי)
ב 10:00 משחק חשוב עוד יותר מול בוסניה.
 ניצחון והבטחנו את הישארותנו בדרג ב`.
הבנות מחר ברבע הגמר דרג ב` מול איטליה שניצחה את תאילנד
 
בהצלחה!
 
עידכון היום הרביעי לאליפות:
 
נבחרת הגברים מפסידה הערב לבלגיה 3:0.
בן ארי , טאובר ודוידוביץ בהרכב ההישראלי.
 
נבחרת הנשים מפסידה לראשונה באליפות 2:3 לאנגליה.במשחק לפרוטקול בלבד
נבחרת הנשים מסיימת את הסיבוב הראשון במקום הראשון והמאוד מכובד ובניגודל לכל הציפיות.
 
 
 
 איציק כהן ראש המשלחת תפס תמונה עם טימו בול הכוכב הגרמני
 
מרינה קרבצנקו בפעולה נגד שחקנית נבחרת ניגרייה
 
עידכון היום השלישי לאליפות:
 
נבחרת הגברים זוכה לניצחון ראשון 1:3 על נבחרת לוקסמבורג
שמעון רבינוביץ` הפסיד במשחק הראשון למישלי 3:2 אחרי שכבר הוביל 0:2 במערכות (8-11, 8-11, 11-8, 19-17, 11-8), עמרי בן ארי השווה את התוצאה כאשר ניצח את יריבו המבוגר  צ`וצ`ו בן ה-50,
 1:3 (14-12, 2-11, 9-11, 8-11).
יניב שרון גבר 0:3 על קיל (5-11, 10-12, 10-12) והעלה את ישראל ל 1:2.
רבינוביץ` את צ`וצ`ו 2:3 (15-13, 7-11, 11-9, 9-11, 3-11) ויש ניצחון ראשון לישראל.
 
לאחר הימצחון על לוקסמבורג הגיע  הפסד כואב לבולגריה 3:2
משחק ראשון : רבינוביץ מול גולדובנוב (מוצא רוסי)

מערכה ראשונה: ניצחון לבולגרי 6:11
מערכה שניה שמעון מנצח 8:11 ומשווה ל 1:1
שמעון מפסיד את המערכה השלישית 11:7
במערכה הרביעית הוביל שמעון כבר בתוצאה 4:10 אך נוצח לבסוף 12:10.

למשחק השני עולה עמרי בן ארי מול גרבובסקי .
עמרי מנצח את המערכה הראשונה 9:11
עמרי מנצח את המערכה השניה בקושי 10:12
גרבובסקי חוזר למשחק ומצמק ל 1:2 לאחר ניצחון במערכה השלישית8:11
בן ארי מנצח את המערכה האחרונה 7:11 ומנצח את המשחק 1:3.

יניב שרון עולה למשחק השלישי מול יורדנוב
יניב מנוצח במערכה הראשונה 11:6
גם את המערכה השניה מפסיד יניב בתוצאה 7:11
יניב נותר ללא מענה למשחקו של יורדנוב המצוין ומנוצח גם במערכה השלישית 8:11 ובמשחק כולו.

כעת בתוצאה 1:2 לבולגרים עולים למשחק הרביעי רבינוביץ מול גרבובסקי.
שמעון מנצח את הראשונה 6:11
שמעון מנצח את השניה 8:11
ניצחון לשמעון במשחק כולו 0:3
 
למשחק המכריע עלה עמרי בן ארי , שמפסיד 1:3 ליריבו הבולגרי ובכך נרשם הפסד נוסף לישראל
2:3 לבולגריה.
 
נבחרת הנשים מעודדת מהניצחנות ביומיים הראשונים פגשה היום את נבחרתה של ניגריה.
המשחק החל בשעה 16:00
ראשונה עלתה מרינה קרבצנקו מול אושונייקה ( מדורגת 291 בעולם)
בראשונה 12:10 לניגרית לאחר שמרינה כבר הובילה 10:9 .

מערכה שניה: מרינה לוקחת : 8:11

גם את השלישית לוקחת מרינה 10:12

את המערכה הרביעית מנצחת מרינה 10:12 לאחר שכבר היתה בפיגור 9:3.
1:0 לישראל
 

ניקול מול הניגרית אדאם -287 בעולם
מערכה ראשונה: 11:6 לאדאם
מערכה שניה ניקול מנצחת יפה מאוד 7:11
ניצחון במערכה השלישית לניקול בתוצאה 6:11
מערכה רביעית , בתוצאה 15:15 מרינה לוקחת טיים אאוט , נהיה 16:16 , 16:17 לאדאם וטיים אאוט שלה אבל ניקול חוזרת ומנצחת 17:19 ורושמת את ניצחונה הרביעי בתחרות ! הישג מדהים, עד כה, בכל משחק ניצחון לניקול.
0:2 ךישראל

למשחק השלישי עולות נטלי רובמן והניגרית אקפן (442 בעולם)
נטלי מנצחת 6:11 בראשונה
נטלי מנצחת 7:11 את השנייה
מנצחת את הרביעית 7:11

ניצחון גדול נוסף לישראל 0:3 ומחר משחק נגד אנגליה.
נבחרת נשים תרשום הישג גדול כשתסיים במקום הראשון בבית.
 
 
 
עדכון: היום השני לאליפות: 
 
 
הארנה בדורטמונד
 
בבוקר גברה ישראל על איטליה 1:3: מרינה קרבצ`נקו ניצחה טכנית את טאן ו-0:3 (8:11, 5:11, 5:11) את ויארלי. דנה ספורטה נכנעה לרידולפי 3:0 (13:11, 11:8, 11:8);
 ניקול טרוסמן חתמה את הניצחון עת שניצחה את ויארלי 0:3 (5:11, 6:11, 5:11).

בהמשך היום ניצחה ישראל את אסטוניה 0:3: מרינה קרבצ`נקו גברה על קצקו 0:3 (4:11 ,5:11, 7:11),
ניקול טרוסמן ניצחה את סיסזיאקובה 1:3 (15:13, 10:12, 6:11, 8:11) ונטלי רובמן שעלתה לשחק לראשונה באליפות הביאה את הנקודה הנוספת ובכך ניצחון שלישי לישראל באליפות!!
 
היום הצטרפו למשלחת הישראלית איציק כהן ורני קוניק שישתתפו גם בפגישת הקונגרס, וכן מתוכננות להם פגישות נוספות לקידום הטניס שולחן בישראל.
 
מחר, יום ג, ישחקו הבנות מול נבחרת ניגריה, בתקווה להמשיך את רצף הניצחונות.
 
נבחרת הגברים הפסידה היום לנבחרת אוקראינה 3:0,דווידוביץ בן ארי ויניב שרון לא יכלו לאוקראינים העדיפים.
 
היום הראשון לאליפות:
 
נבחרת הנשים פתחה את הופעותיה עם הפתעה ענקית בדמות ניצחון ענק על נבחרתה של הודו,
מרינה קרבצ`נקו עם 2 ניצחונות וניקול טרוסמן עם ניצחון נוסף מביאות ניצחון ראשון במשחק הראשון לישראל 3:1 על הודו.
 
 
מרינה קרבצ`נקו
 
נבחרת הגברים נוצחה ע"י נבחרתה החזקה של טורקיה באותה תוצאה 1:3 , שאת הנקודה לישראל מביא שמעון רבינוביץ.
 
הכוכב טימו בול במשחק מול הקהל הביתי באליפות:
 
 
 
 
 
 
 


גברים:

כתבה ב ONE
בנבחרת הישראלית ישתתפו שמעון רבינוביץ` – השחקן בעל ההישגים הטובים ביותר בזירה הבינלאומית בנבחרת שלנו. אליו יצטרף יניב שרון , שפרש לפני כשנה מהנבחרת וחזר לאחרונה לאור הבקשות של מאמן הנבחרת איציק אברמוביץ, אין ספק שיניב הוא חיזוק משמעותי לנבחרת.
 
שמעון רבינוביץ ויניב שרון חוזרים לשתף פעולה בנבחרת ישראל.
 
 
השחקן השלישי, הינו אלוף ישראל, עומרי בן ארי, שמשחק בליגה המקצוענית השנייה בצרפת. את ההרכב ישלימו מיכאל טאובר הצעיר שמתאמן בפנימייה בוינגייט ורון דוידוביץ` הוותיק.

ישראל הוגרלה לבית קשה מאד: אוקראינה, בלגיה, טורקיה, בולגריה ולוקסמבורג. ישראל מדורגת כחמישית בבית.

כפי שזה נראה ישראל תיאבק על המקום הרביעי בבית כשהיא יכולה לנצח את, בולגריה ולוקסמבורג.

להלן פירוט הסיכויים מול כל נבחרת:

באוקראינה משחקים 3 שחקנים מעולים ביניהם גם סיני שהתאזרח ולא נראה שיש לנבחרת שלנו סיכוי לנצח. האוקראינים ככל הנראה ייאבקו על העלייה לדרג א`.

הנבחרת השנייה היא בלגיה , בה משחק ז`אן מישל סייב האגדי, אחד מגדולי השחקנים שצמחו באירופה. מלבדו לבלגים שלושה שחקנים צעירים מאד, אבל מצוינים. ביום טוב של הנבחרת שלנו, אולי ניתן להפתיע.

הנבחרת השלישית היא טורקיה שהפעם ישחקו בשורותיה רק שני סינים ולא שלושה כמו בעבר. שניהם מדורגים בסביבות המקום ה 130 בעולם והחבר`ה שלנו בהחלט מסוגלים להתמודד מולם ולנצח אמנם קשה מאד, אבל מול טורקיה הכל פתוח.

הנבחרות הרביעית והשישית בבית הן בולגריה ולוקסמבורג
נבחרת שברמתן פחות או יותר שוות לנבחרת הישראלית , אם כי לישראל, עדיפות. ביום טוב של שחקנינו ישראל צריכה לנצח.

נשים

ישראל תתמודד בדרג ב` כשבשורות הנבחרת תייצג אותנו מרינה קרבצ`נקו – השחקנית המצליחה ביותר בתולדות ישראל. אליה תצטרף דנה ספורטה, אלופת ישראל בעבר שבשנים האחרונות לומדת באיטליה ומשחקת שם בליגה הראשונה בהצלחה רבה.
 
 דנה ספורטה

מרינה קרבצ`נקו
 
את הנבחרת תשלים ניקול טרוסמן שעברה השנה לגיל נערות, אך עד לא מזמן דורגה כראשונה באירופה עד גיל 15 ונטלי רובמן.
 
ישראל הוגרלה לבית עם איטליה, אנגליה, הודו, ניגריה ואסטוניה.
הצלחת הנבחרת תלויה רבות ביכולתה של מרינה ל"סחוב" את הנבחרת , שאר הבנות ינסו לסייע לה להשיג ניצחונות.

יהיה מעניין לראות את דנה חוזרת לזירה הבינלאומית וכן כיצד ניקול תצליח  להתמודד ברמה הגבוהה.
 
 
יתר הבתים:
 
בגברים:

נבחרות גרמניה, יפן וקוריאה ינסו להפתיע את הנבחרת הסינית שלא הפסידה כבר למעלה מעשר שנים.

 
בית א` – בית קשה מאד, בו מלבד סין שלבטח תסיים ראשונה, כל הנבחרות מסוגלות לנצח אחת את השנייה. צפויה הפתעה, לדעתי, מצד צפון קוריאה שמדורגת חמישית בבית, אך מדובר בנבחרת חזקה מאד ששחקניה מדורגים יחסית לא גבוה בעולם בשל מיעוט השתתפותם בתחרויות בסבב העולמי.

בית ב` – גרמניה המארחת היא הפייבוריטית לזכות בראשות הבית, אך גם נבחרת פורטוגל עם שחקניה הצעירים והמאד כישרוניים, יכולה להפתיע וכן סינגפור עם שילוב של מספר צעירים מבטיחים מאד וכן שני הוותיקים גאו נינג ויאנג זי - אשר מסוגלים לנצח כמעט כל נבחרת בעולם.

בית ג` – אולי הבית המאוזן ביותר. קוריאה היא הפייבוריטית לזכות במקום הראשון בבית זה, אך על המקום השני יהיה מאבק פתוח, בו כל נבחרת מסוגלת לזכות. אוסטריה תציג את שחקניה הוותיקים והמנוסים, אך שרובם כבר אחרי השיא שלהם, צרפת עם נבחרת צעירה מאד, תוססת ועם מוטיבציה אדירה, טייואן עם אחד מהשחקנים הטובים בעולם ואולי דנמרק עם מייקל מייז שחוזר לכושרו המופלא. לסיכום בית מעניין מאד.

בית ד` – יפן נראית פייבוריטת. נבחרת מאד צעירה, אולי הצעירה ביותר בה משחק מיזוטני שמדורג במקום התשיעי בעולם וכן עוד מספר צעירים מדהימים ביניהם אלוף העולם לנוער, קוקי ניווה (23 בעולם לבוגרים).
על המקום השני ייאבקו נבחרת רוסיה המשתפרת מאד, ששחקניה עשו התקדמות עצומה בשנתיים האחרונות, וכן נבחרות בלרוס עם סמסונוב וקרואטיה עם פרימורק.

בנשים :

סין קרוב לוודאי תזכה בתואר, או שמא תקרה הפתעה מדהימה כפי שאירע באליפות העולם האחרונה בה נבחרת סינגפור הדהימה את כל עולם הטניס שולחן, כשניצחה 3:2.

באופן כללי בנשים שולטות האסייתיות ללא עוררין, ואני לא חושב שאף נבחרת אירופאית תוכל להתקדם מעבר לחצי הגמר.

בכל אופן מלבד סין וסינגפור, גם לקוריאה והונגקונג נבחרות חזקות מאד. מבחינת הנבחרות האירופאיות אולי הרומניות, ההולנדיות (עם שתי סיניות) והגרמניות ינסו לחולל איזושהי הפתעה.

 |  ראשי |  אודות האיגוד  |  חדשות  |  ליגות ותחרויות  |  נבחרות ישראל  |  אליפויות ישראל  |  לזכרם  |  נותני חסות  |  מגזין  |  ארכיון  |  צור קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
איגוד טניס שולחן-בישראל- www.itta.co.il © כל הזכויות שמורות
איגוד טניס שולחן בישראל כתובת: רחוב שטרית 10, הדר יוסף, תל-אביב 69482 טלפון: 03-6442503 פקס: 03-6448501
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל