European Table Tennis Union
International Table Tennis Federation
יומן מסע מסין הרחוקה -חוזרים לישראל
7.1.12
המאמן דודיק אלטרץ הצטרף למחנה האימונים בסין הרחוקה,  כמאמן מלווה של שני שחקני דור העתיד של ישראל, מיכאל טאובר ואיתמר אברמוב.
בכתבה, יומן המסע מרתק של דודיק-כתבה מומלצת!

    
יומן מסע מסין הרחוקה -חוזרים  לישראל-5 יומן מסע מסין הרחוקה -חוזרים  לישראל-4 יומן מסע מסין הרחוקה -חוזרים  לישראל-3 יומן מסע מסין הרחוקה -חוזרים  לישראל-2 יומן מסע מסין הרחוקה -חוזרים  לישראל-1

 יומן המסע של דודיק אלטרץ:
 
יום ראשון 5.1.2011
 
הגעתי לסין למרכז האימונים בעיר ננטונג, כ-3 שעות נסיעה משד"ת בשנגחאי. מרכז האימונים שגודלו כמכון וינגייט ואולי אף גדול יותר , מיועד כולו לטניס שולחן. הצטרפתי למחנה הזה כמאמן מלווה של שני שחקני דור העתיד של ישראל, מיכאל טאובר ואיתמר אברמוב.

איתמר ומיכאל הגיעו לסין שבוע לפניי, ומצאתי אותם כשהגעתי עייפים עם שרירים תפוסים, אך מאד מרוצים. אצל הסינים "אין מנוחה" כדברי איתמר, מאימון לאימון, ואמנם כך הדבר - ביום הראשון שלי הם עשו 3 אימונים.
 


דודיק אלטרץ
 
במחנה נוכחים כ - 35 שחקנים סינים צעירים שהם שחקני נבחרת הנוער והקדטים של סין, מתוכם אני משוכנע שעוד כמה שנים נשמע שייצא אלוף העולם הבא. וכן ישנם עוד שני שחקנים מטייוואן, שניים מהונג קונג, שני שחקני נבחרת שבדים, קולומביאני ואנחנו.
מחנה האימונים אליו הצטרפנו הוא חלק ממחנה אימונים לנבחרות הצעירות של סין שאורך חודשיים!!! שחקנינו ושאר הזרים הצטרפו רק לשבועיים.

יום האימונים הראשון שבו אני נכחתי החל ב 6:30 בבוקר בחוץ, בקור מקפיא של 2 מעלות, עם תרגילי חימום שכללו חימום מפרקים, קפיצות שונות וריצה של 4 ק"מ במגרש האתלטיקה.
לאחר תרגילי הבוקר, השחקנים עברו לאולם להתאמן כשעה על סרבים באופן עצמאי.

לאחר האימון הוגשה ארוחת הבוקר. השחקנים הסינים הלכו לכיתת לימוד. ואנחנו הלכנו לנוח עד לאימון הבא.
בשעה 3 בצהריים בדיוק כל השחקנים התייצבו ,שוב, מסודרים בשלושות, כמו בצבא אצלנו, ויוצאים לאימון. החל חימום דומה לזה שהיה בבוקר שאורכן כ- 30 דקות, מלבד הריצה, ואח"כ אימון חימום על השולחן - תרגילים רגילים רק ברמה מטורפת, ואז השחקנים הוגרלו לעשות משחקים אחד מול השני. שני משחקים מול יריבים שונים של הטוב מ 7 מערכות.
הרמה פשוט מדהימה, רואים שחקנים צעירים בני 15-17 משחקים ברמה עולמית. השוודי הבכיר, פר גר ל שמדורג בין ה-15 האירופאים הטובים בעולם נאלץ פה לעבוד מאד קשה כדי לחלץ נקודות.
השחקנים שלנו מנסים אף הם להתמודד מול המהירות והמיומנות הסינית, אך מלבד קצת להקשות על הסינים הם לא מצליחים לנצח יותר ממערכה אחת או שתיים.

בסיום האימון, ארוחת ערב ואחרי מנוחה קלה של שעתיים שוב אימון - חימום כמעט זהה לזה של הבוקר והצהריים שאורך כחצי שעה. אימון קונטרול חופשי שכולל ספינים, ספין על ספין, תזוזת רגליים והחלק העיקרי של האימון - אימון "רגש" - כלומר יציאה לספין על חתוך וספין על ספין . התרגיל הורכב משני תרגילים: שחקן אחד מרים ספין פורהנד, היריב עונה בבלוק וזה שהתקיף כעת חותך מרחוק כמו שחקן הגנה. זה שחסם כעת מתקיף על הצ`ופ והיריב עושה ספין על ספין וחזור חלילה. התרגיל ארך בערך 25 דקות.
התרגיל הבא היה ספין בקהנד והחוסם לא חוסם בבלוק רגיל אלא בבלוק צידי, כך שהכדור מאט על השולחן ומקבל סיבוב צידי, דבר שמקשה מאד על היריב לתקוף פעם נוספת.
בשעה 10:00 בלילה הסתיים האימון וכך נגמרו 7 שעות של אימונים ביום אחד - כשרואים את זה מבינים שאף אחד לא יכול להתמודד מול הסינים.
 
 איתמר אברמוב
 
יום שני לאימונים 6.1.2012
 
אימון הבוקר החל בשעה 9:30, כאשר כל אחד מהשחקנים בחר לו את הפרטנר שלו ועשה עימו אימון כאוות נפשו. כלומר כל אחד בוחר לעצמו את הדברים שעליהם הוא רוצה לעבוד. האימון נמשלך עד השעה 11:00.
השחקנים שלנו עובדים קשה מאד ונראה שהם כבר מתמודדים טוב יותר עם העומס.

בשעה 3 בצהריים, אימון נוסף. בתחילת האימון המאמנים ריכזו את כולם כמו תמיד ואז החל המאמן השני בחשיבותו (סה"כ יש 6 מאמנים) לצעוק על אחד השחקנים. הוא חשף שהוא תפס אצלו חפיסת סיגריות ולכן הוא הושעה מהאימון והוזהר שלהבא יורחק. דרך אגב, כל המאמנים כולם מעשנים, אבל לשחקנים הם לא מרשים לעשן.
אחרי אימון גופני נוסף, שוב שיחה הפעם מצד המאמן הראשי שהזכיר והזהיר מפני "תקרית הסיגריות" לבל תשוב.

האימון החל עם חימום אותו כולם מבצעים בידיוק אותו דבר ובסדר מופתי. כרגיל החימום ארך 30-40 דקות.
לאחר האימון מתחלקים לשולחנות, מבצעים חימום על השולחן, מיותר לציין שברמה מדהימה, ואח"כ כל צד עורך 10 דקות של פעם ספין פורהנד ופעם ספין בקהנד (משולש). לאחר מכן מתרגלים סרב חתוך קצר, ווריאציות שונות בין שולחן לשולחן בהתאם לבחירת השחקנים. או שהיריב מחזיר קצר ואז המגיש תוקף בפליפ והמקצר מנסה לסיים את הנקודה בהתקפה חזקה.או שהמקבל מקצר, המגיש שוב מחזיר קצר ואז מקבל מהיריב צ`ופ ארוך ויוצא לספין חופשי. וכך הלאה.

לאחר 20 דקות כאלו, השחקנים עורכים אימון חופשי לפי בחירתם של 10 דקות.
מנוחה 10 דקות, אימון על הגשות של 15-20 דקות ואח"כ אימון "קריעה" של שעה "מולטי בול" - דהיינו שחקן אחד זורק ליריב כדורים בתרגילים לא ממש מסובכים, אבל הביצוע של השחקנים הוא מדהים. מי שהתנסה באימון כזה יודע כמה כושר צריך בשביל לעשותו כמו שצריך.
אחרי 3 וחצי שעות אימון מאד אינטנסיביים לסינים זה לא מספיק והם עוד עורכים מבחני כושר לשחקניהם שכוללים מדידה של קפיצות למרחק מהמקום (10 קפיצות ברצף), ומדידה של קפיצה מהירה בחבל - הקולומביאני שאיתנו פה במחנה הגדיר אותם "כמשוגעים" ואני מוכרח להודות שהוא צודק - אבל כנראה שזו הדרך להיות אלופי עולם.
מיכאל ואיתמר שלנו דווקא נראו מצוין באימונים, וסיפרו לי שבשבוע שעבר אחרי האימון הראשון שהיה אותו הדבר כמו היום הם פשוט לא יכלו לזוז והיום הם כבר נראו כמו חצי סינים. עוד כמה ימים פה ולא נוכל לזהות אותם.

דרך אגב, היום גיליתי שהמקום משמש גם בית ספר לטניס שולחן בו לומדים כ-100 ילידים. נכנסתי היום לראות קצת חלק מהאימון שלהם באולם סמוך בו כ-25 שולחנות בתפוסה מלאה. וראיתי ילדים שבקושי מגיעים לשולחן וכבר עושים בק הנד ברמה גבוהה מאד. מחר אנסה לבקש מהמאמנים הסינים לשחק איתם קצת. אולי מול בני ה 10 יהיה לי סיכוי להתמודד.
 
מיכאל טאובר
 
יום שלישי לאימונים 7.1.2012
 
האימון הבוקר החל בשעה 6:30. לאחר חימום קצר מאד במונחים סינים של 10 דקות בלבד. השחקנים עלו לשולחנות ועשו שני תרגילים. ספין על ספין מצד הפורנד "על השולחן" ואותו דבר מצד הבק הנד. לאחר שעה של אימון השחקנים שוחררו לאוכל.

ב- 9:00 החל האימון המרכזי. שוב, כמו בימים הקודמים, חימום של 40 דקות בו השחקנים מסודרים בשלשות ואוי למי שטיפה סוטה מהקצב או שקצת לא שם לב. היום היינו עדים לכך. אחד השחקנים מעט זייף באחד התרגילים בחימום. מאמן הכושר הקשוח קרא לו לצד הוא ביצע את כל החימום לידו צמוד ובסיום 40 דקות של חימום מתיש, בגלל שזייף, הוא ביצע את כל החימום מההתחלה צמוד למאמן הכושר. מסקנה בסין לא מתעסקים עם מאמן הכושר.

האימון החל עם חימום סטנדרטי על השולחן, קונטרות, ספין תוך כדי תזוזה וכך הלאה.
למעשה התרגילים שהסינים מבצעים הם לא מורכבים, או מיוחדים מאד ואפשר לומר שאפילו פשוטים מבחינת התוכן כגון: ספין פורהנד פעם מהבק הנד ופעם מהאמצע, ספין פורהנד מהאמצע ואז חלוקת כדור באופן אקראי לאחת מהפינות ושוב חזרה לאמצע וכך הלאה, ספין בק הנד וספין פורהנד. רק הביצוע הוא מדהים וגם האינטנסיביות היא פשוט לא אנושית. עושים ספין פורהנד מהבקהנד ועוד ספין פורהנד מהפורהנד במשך 5-6 דקות רצוף - לא אנושי!!! כבר אמרתי?
השלב הבא הוא הגשות קצרות, המקבל תוקף בפליפ לאחת הפינות והמגיש מתקיף, או שהוא מחזיר קצר והמגיש דוחף צ`ופ ארוך ומשחקים נקודה חופשית.
התרגיל הבא הוא שאחד תוקף מכל השולחן רק לכיוון הבקהנד של היריב, ואח"כ ספין על ספין תוך כדי תזוזה על כל השולחן.
לאחר 3 שעות אימון, הפסקת אוכל ומנוחת צהריים קצרה.

אני החלטתי שגם אני צריך קצת לשחק אז בהפסקת הצהריים הלכתי לאולם אחר שבו מתאמנים ילדים ונוער. המאמן שלא הבין מאיפה הגעתי, נתן לי להתאמן עם ילד חמוד בן 11, שפשוט כמעט ולא מחטיא כדור - היה כיף לא נורמלי ולאור הרמה שהצגתי אולי מחר ייתנו לי להתאמן עם בן 12. אני מקווה שעד סוף המחנה אוכל לשחק גם עם בן 14. זה כיף לראות 50 קטנים משחקים ברמה כזאת.

 
דרך אגב, ידוע שהספורט הלאומי בסין הוא כמובן הטניס שולחן ולכן התקשורת פה באקסטזה שהנבחרת הצעירה מתאמנת בעיר ננטונג ולכן מידי יום מגיע צוות טלוויזיה מתחנה אחרת לעשות כתבה על הנבחרת. כזרים הפכנו לאטרקציה ואני לאחר המאמן הסיני הראשי פה הפכתי למרואיין הכי מבוקש. זה כבר יומיים ברציפות שאמראיינים אותי. עוד מעט לא אוכל להסתובב ברחוב מרוב שאהפוך פה לסלב.

איתמר ומיכאל שלנו מתחילים להסתגל טוב מאד לקצב ולאינטנסיביות ועומדים יפה מאד בכל העומס העצום.
מיכאל בבוקר שיחק עם שחקן הגנה מדהים שמחזיר כל כדור "חתוך" מילימטר מהרשת וכשהוא רוצה הוא גם יודע להתקיף בצורה קטלנית. דרך אגב יש פה שני שחקני הגנה מתוך כל ה 35 שחקנים.
איתמר גם נכנס לכושר מצוין ומתקיף בעוצמות כדורים. אם ימשיכו בקצב כזה אולי אפילו יצליחו לנצח את אחד השחקנים עד סוף המחנה.

אחה"צ שוב אותו פתיח עם אותו חימום בידיוק. שוב חימום על השולחן ואותם תרגילים ואז לקינוח אימון "מולטי בול" שכל שחקן עושה פה כמו רובוט מיומן. גם בקטנים ששם התאמנתי היום עושים זאת בצורה מדהימה.
תרגילי המולטי בול הם זהים לזה שהם עשו אתמול. שוב הם עושים תרגילים שבן אנוש נורמלי פשוט היה נופל מהרגליים מתשישות. אין לי מושג איך הם מצליחים לעמוד בזה.
נגמר עוד יום של 8 שעות אימון. ניפגש מחר.
 
יום רביעי לאימונים 8.1.2012
 
אחרי 4 ימים אני חושב שכבר התחלתי להבין את השיטה הסינית.

הסינים מבצעים 6-7 אימונים בשבוע בין 7-8 שעות כל יום. האימונים משלבים כושר, תרגילי כוח וחיזוק השרירים וכמובן המון המון טניס שולחן.

לכל יום בשבוע יש תוכנית אימונים קבועה שחוזרת על עצמה מידי שבוע, כך למשל הם עושים בבקרים של ימי שני ושישי את אותם תרגילים, שכוללים המון תרגול של קבלת סרבים והמשך נקודה חופשית, אח"כ וריאציות שונות של התקפה לאחר הסרב תוך שינוי סרבים ומיקום וגם שינויים בצורת קבלת הסרב, בהמשך ספין על ספין ונקודות חופשיות.
בימי שלישי ושישי בבקרים הם שוב עושים את אותם תרגילים. הפעם התרגילים מתמקדים באימוני קונטרול כגון ספין פורהנד ממספר נקודות שונות על השולחן, המון תרגילים של תנועת רגליים. תרגילים לא מורכבים מידי, אבל בביצוע ברמה מאד מאד גבוהה. בנוסף מתרגלים גם עבודה על התקפה מצד הגב יד ובסיום ספין על ספין.

כל יום אחה"צ התרגילים כמעט זהים - חימום "על השולחן" אח"כ התקפה בספין פורהנד ובספין בקהנד לבקהנד של היריב. עבודה על קבלת סרב. בהמשך כל שחקן בוחר לעצמו תרגיל מסוים שאותו הוא רוצה לתרגל ועושה אותו במשך 10 דקות. אימון על סרבים שאורך כ 15-20 דקות ולקינוח "מולטי בול" שעה שגם שם התרגילים זהים - יציאה לספין פורהנד נגד חתוך על כל השולחן, תרגיל שני זה התקפה בפורהנד על כדורים חתוכים בחצי גובה, תרגיל שלישי זה סגירות והתקפות מהירות על כדורים שמחלק הפרטנר באופן אקראי, ולבסוף ספין על ספין. לעיתים המאמנים בעצמם זורקים לשחקנים גם פעם צ`ופ קצר, השחקן מחזיר צ`ופ קצר ואז זורקים לו צ`ופ ארוך והוא צריך לעשות התקפה מסיימת. תרגיל נוסף זה צ`ופ לבקהנד והיריב צריך להתקיף חזק בספין בקהנד ועוד מספר וראיציות. בסיום כל מולטי בול השחקנים ניגשים למאמן הכושר לעבודה על חיזוק שרירים במשך 3 דקות וחוזר שוב בסבבים שונים.
אחרי המולטי בול עושים בד"כ אימון כושר כלשהו - או קפיצות או מתיחות או קפיצה בחבל ועוד.
יום ראשון הוא היום "החופשי" בו עושים אימון רק של שעה וחצי. יום רביעי הוא יום שבבוקר עושים כושר גופני של ריצות ארוכות ואימון של סרבים. בצהריים עושים משחקים. ובערב שוב אימון רגיל.
בימי חמישי בבוקר השחקנים בוחרים לעצמם כל אחד את הפרטנר שלו ובוחרים לעצמם תרגילים - מה שנקרא עבודה עצמית. אחה"צ שוב האימון הסטנדרטי.
אם לא הבנתם עד עכשיו אז המוטו הסיני הוא - הכל פשוט רק הביצוע חייב להיות מושלם ותאימנו לי שהביצוע שהם עושים הוא מושלם.

היום הלכתי שוב להתאמן עם הילדים של הבית ספר פה. היום המאמן ערך להם תחרות פנימית, היות ובאו שני מאמנים מבחוץ לבחון/לצפות בילדים.

לאחר שאתמול "הוכחתי" את עצמי הביאו לי היום שחקן כבר בן 13 להתחרות מולו. ניצחתי 3:0 ואח"כ עוד ועוד שחקן. אחרי חמישה משחקים שבהם אף אחד מהילדים לא הצליח לנצח אותי אפילו מערכה - הביאו את האלוף. באמת שחקן מאד מאד מוכשר, מהיר ואגרסיבי שבמערכה השנייה אף הוביל עליי 10:9, אך הפסיד 12:10 ובסיום גם אותו ניצחתי 3:0. אמרתי למאמן הסיני בצחוק שהמאמנים שהגיעו יאמצו אותי. אני משוכנע שלפחות עוד כמה שנים אחד מהם יהיה לבטח בנבחרת סין, ואז אוכל להגיד שניצחתי אותו.

הילדים הם פשוט מדהימים וברמה מאד גבוהה לגילם - פשוט נראה לי שאף פעם הם לא התחרו מול סגנון כמו שלי - עם "קוצים ארוכים" בבקהנד.

בנוסף יצא לי לראות היום גם קצת מאימון נוער ונשים, אולי של הקבוצה האזורית פה. האימון התקיים באולם ענקי אחר עם 30 שולחנות, שהוא סמוך לאולם הראשי. שמתי לב שהמתכונת של האימונים היא זהה לאלו של הילדים הקטנים והנוער, כמובן שהאינטנסיביות היא שונה וגם הרמה, אך כבר מגיל קטן עובדים כל הזמן על חזרות של אותם תרגילים בדיוק.

מיכאל ואיתמר שלנו עבדו גם היום קשה מאד. היום היה תורו של איתמר להתאמן בבוקר עם שחקן ההגנה השני.
אחה"צ חילקו את כל השחקנים לבתים בני שישה שחקנים בבית, הטוב מ-3 מערכות כאשר אם התוצאה היא 1:1 המערכה השלישית מתחילה מהתוצאה 8:8.

החבר`ה שלנו ניסו להתמודד מול הסינים ובמספר משחקים היו מאד קרובים גם לקחת מערכה, אבל בסיום שניהם הפסידו 2:0 בכל המשחקים - מה שמלמד על הרמה הגבוהה מאד שיש פה.

נגמר עוד יום של 7 וחצי שעות אימונים!!!

מחר יש לנו יום מנוחה ונצא לטייל בעיר שנגחאי.
 
 יום חמישי לאימונים 9.1.2012
 
כידוע, בסין הטניס שולחן הוא הספורט מספר 1, ונחשב כמובן לספורט הלאומי. הטירוף הזה מתחיל כבר מגיל 6. רואים פה ילדים שבקושי מגיעים לגובה של השולחן כבר מצליחים לחבוט בדיוק ומיומנות מדהימים והם אף מתאמנים 6 פעמים בשבוע.
 
  יש כאן, 4 אולמות ענק שבכל אולם בין 30-40 שולחנות, ובזמן האימונים כל השולחנות מלאים.

שחקני הנבחרת הלאומית (בוגרים) נחשבים פה כאלילים ממש ומכנים אותם "גיבורים" (HEROES), ואנשים כאן מעריצים אותם.
המאמן הסיני של הנבחרת הצעירה הוא ליו גו שן, שחקן נבחרת סין לשעבר שבשנת 2001 הביא לסין 2 ניצחונות יוקרתיים על נבחרת קוריאה החזקה בגמר אליפות העולם לנבחרות והוא פשוט מוערך מאד וממש נערץ פה.
כל ההתנהלות של הנבחרת הצעירה היא כמו של חיילים. בבוקר ישנו "מסדר מפקד". המאמן השני בחשביתו (מתוך 6 מאמנים) נותן קריאה, כולם עוברים לדום ומסתדרים בשלשות. היום בבוקר הושמע גם ההימנון הסיני בתחילת האימון.
- כל אימון מתחיל בנאום של כמה דקות של המאמן הראשי שכולם עדיין עומדים בדום.
 
משיחות שניהלתי עם המתורגמנית של הנבחרת שהיא גם מלמדת אותם אנגלית, אבל אף אחד מהם לא יודע מילה, הבנתי ששחקנים אלו הפסיקו ללמוד בבית הספר ואת כל חייהם הם מקדישים לטניס שולחן. 
4 חודשים בשנה הם נמצאים במחנות אימון מעין זה - בחורף ובקיץ - כל פעם חודשיים במרכז אימון אחר
בסין.
יתר הזמן הם מתאמנים בבייג`ינג בידיוק באותה מתכונת.
 
הלימודים היחידים שהם לומדים זה לימודי השפה האנגלית, וזאת על מנת שבעתיד שיהפכו "לגיבורים של האומה הסינית" כדבריה, הם יוכלו להוציא כמה משפטים באנגלית. בינתיים, מהתרשמותי, הם נכשלים במשימה הזו...
דרך אגב, אותו כתב טלוויזיה שראיין אותנו לפני מספר ימים, התעניין מאד מה דעתנו בעניין זה שילדים מפסיקים ללמוד בגיל צעיר ומתמקדים רק בספורט. הרי לא כולם יוכלו לייצג את סין בנבחרת הבוגרת ואז מה יעלה בגורלם? הבנתי ממנו שזה כעת עניין שמאד מעסיק את השיח הציבורי בסין ומדברים על כך שצריך שינוי בתפיסה. לדעתי, הטירוף העצום פה סביב הטניס שולחן הוא כה גדול ששינוי לא יתבצע כל כך מהר.
קיבלתי מיילים ממספר אנשים ששאלו אותי, באיזה סגנון השחקנים משחקים ובאיזה אחיזה?
אז ככה: מתוך 35 השחקנים של הנבחרת ישנם 6 שמשחקים ב"אחיזת עט" שידועה כאחיזה הסינית. 3 מתוכם הם "היטרים" כלומר משחקים עם קוצים קצרים בפורהנד וחובטים בעוצמה כמו הנחתה גם על "כדורים חתוכים", אחד מהשלושה נחשב לאחד החזקים פה והיום הוא התאמן עם מיכאל.
מי שמכיר את הסיני הוותיק שמייצג את ספרד, חה זי הוואן - הוא גם משחק בסגנון כזה. זהו סגנון סיני ישן, אך עדיין מלמדים אותו פה.
בנוסף ישנם שני שחקני הגנה מודרניים, כלומר שיודעם גם להתקיף מצוין משני הצדדים. וכל היתר הם שחקני התקפה קלאסיים שאוחזים "רגיל".
איתמר ומיכאל מתאמנים חזק מאד - כיף לראות אותם עובדים קשה ו"סוחבים" מצוין למרות כל העייפות והקשיים. 
היום השחקנים התאמנו רק 9 שעות!!! שכללו בין היתר 40 דקות תרגילים לחיזוק שרירי הבטן והגב ועוד ריצה ארוכה וכמובן אין סוף של אימוני טניס שולחן.
מחר זה יום האימונים האחרון שלנו כאן. 
 
10.1.12 היום השישי ואחרון לאימונים-לפני החזרה לישראל
 
 זהו נגמר עבורנו מחנה האימונים בסין. מחר יוצאים בדרכנו הארוכה בחזרה הביתה.

לדעתי, לשחקנים שלנו היה זה מחנה מוצלח מאד וראינו את השיפור ככל שהזמן עבר. הם עבדו מאד מאד קשה והתנהגו כמו מקצוענים לאורך כל האימונים ולא פיספסו אף אימון.

עם סיום היום האחרון רציתי לשמוע מה מיכאל ואיתמר חושבים על האימונים ובכלל על השבועיים האחרונים שהם בילו כאן?

לדבריהם היה מחנה מצוין, מאד קשה הן פיסית והן מנטאלית. אימוני הכושר היו להם הכי קשים ואחריהם אימוני המולטי בול. הם מציינים שהם הרגישו שככל שהמחנה התקדם הם יותר ויותר הסתגלו לעומס ולאינטנסיבית וכך האימונים נעשו פחות "מפחידים" ויותר קלים.

מבחינת הטניס שולחן הם מרגישים שהם השתפרו מאד, בעיקר מבחינת שיפור תזוזת הרגליים, השליטה בכדור, העוצמה של הספין ובהגשות ובקבלת ההגשות.

שאלתי אותם: "מה אתם חושבים שלמדתם פה?

שניהם מציינים שמבחינת התרגילים שהם ביצעו הכל היה פשוט, כלומר תרגילים לא מורכבים בכלל אבל חוזרים עליהם כמעט מידי יום וככה מגיעים לרמת ביצוע גבוהה. הם מדגישים שהם אהבו את הרעיון שהם ידעו כל יום ולמעשה במשך כל התקופה מה הולך להיות בידיוק באימון, אילו תרגילים יהיו ובאיזה סדר הם יבוצעו במהלך האימון.

הם למדו על החשיבות שהסינים מקנים לאימוני ההגשות וההחזרה של ההגשות - בין שעתיים לשלוש שעות מידי יום!!. כמו כן, על התועלת הרבה מאימוני מולטי בול וגם שזה דבר מאד פשוט ולכן אין סיבה שבארץ הילדים לא יזרקו כדורים אחד לשני.

הם צילמו חלקים גדולים מהאימונים וכן כתבו את כל התרגילים שביצעו במהלך המחנה והם בהחלט מתכוונים לבצע אותם עד כמה שיתאפשר להם בארץ.

שאלתי, האם הייתם חוזרים לפה שוב? שניהם ענו "בטח!" נחרץ. ומציינים שאם יזדמן שוב להשתתף במחנה כזה אז מומלץ שיגיע גם אחד ממאמני הפנימייה שעובד איתם בשוטף.

מה הלאה בארץ?
איתמר מציין שהוא מתכוון להשקיע הרבה בטניס שולחן ולהתקדם וכך גם מיכאל.

הם ציינו שי להם מספר רעיונות לשינויים במערכי האימונים שלהם שהם מתכוונים להציע למאמני הפנימייה.


אחרי שבוע עם שני שחקני דור העתיד של הטניס שולחן בארץ, אני גאה בעבודה הקשה וברצינות שהם הפגינו פה לאורך כל התקופה ומקווה שבארץ יידעו "לדחוף אותם קדימה" ולתת להם כל מה שצריך כדי להתקדם ולהצליח. מוטיבציה רבה יש להם אז צריך לנסות ולעזור להם - הצלחה שלהם היא הצלחה של כל הטניס השולחן בארץ!


בהזדמנות זו, שלושתנו מבקשים להודות מקרב לב לדרור פולק שבילה עם השחקנים את השבוע הראשון שלהם בסין, והוא זה שהוציא לפועל את השתתפותנו במחנה.
 
דודיק אלטרץ מסין.
 

 |  ראשי |  אודות האיגוד  |  חדשות  |  ליגות ותחרויות  |  נבחרות ישראל  |  אליפויות ישראל  |  לזכרם  |  נותני חסות  |  מגזין  |  ארכיון  |  מועדונים  |  צור קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
איגוד טניס שולחן-בישראל- www.itta.co.il © כל הזכויות שמורות
איגוד טניס שולחן בישראל כתובת: רחוב שטרית 10, הדר יוסף, תל-אביב 69482 טלפון: 03-6442503 פקס: 03-6448501
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל