European Table Tennis Union
International Table Tennis Federation
רשמים מאליפות העולם ברוטרדם
26.5.2011
דודיק אלטרץ חזר מאליפות העולם בטניס שולחן שנערכה ברוטרדם ,  עם הרבה רשמים.
כנסו לכתבה לקרוא את החוויות והרשמים מאירוע השיא של הטניס שולחן העולמי.
טור מומלץ

    

טור אישי/ דודיק אלטרץ
 
נסעתי כמאמן נבחרת הנכים של ישראל לתחרות הולנד הפתוחה לנכים.
 
זוהי התחרות השלישית השנה בה הנבחרת נוטלת חלק במטרה שהשחקנים ישיגו את הדירוג הבינלאומי הנדרש להשתתפות באולימפיאדת הנכים שתיערך בלונדון בעוד כשנה וחצי.
 
התחרות של הנכים הפעם נערכה במקביל לאליפות העולם הרגילה ובאותם מתקנים – על הישגי הנבחרת היפים של הנכים בהמשך.
 
 

קומפלקס AHOY – בו נערכו המשחקים


 ההיכל ברוטרדם                                    (צילום ITTF)
 
 
הגענו לרוטרדם עם תחילת התחרויות. הקומלפקס שנקרא "AHOY" הוא מדהים – ראשית יש בו למעלה מ-8 אולמות ענקיים + היכל ספורט יפהפה שיכול להכיל להערכתי כ- 12,000 איש. נפרסו קרוב ל-100! שולחנות אימון בשני אולמות.
 
קיימים בו מסעדות יוקרה, מסעדות למזון מהיר, בתי קפה, דוכני מכירה של מיטב החברות הגדולות בעולם לציוד טניס שולחן שהציגו את כל המוצרים החדשים בענף.

מידי ערב נערכו הופעות של אמנים מקומיים ומרחבי העולם במתחם מיוחד. המארגנים ערכו במקום גם מחנה אימון לילדים מוכשרים מאירופה, "היורוקידס" (גם לנו היו נציגים: דן סולודר ונטע אלון) ובנוסף ערכו הפעלות היתוליות ותחרויות לעשרות ילדים שמטרתן ל"חבר" את הילדים לטניס שולחן. מידי יום הופץ עיתון יומי של התחרות שסיקר את האירועים המרכזיים שאירעו בתחרות – בקיצור אירוח וארגון מעולים.
 

ספורטאי המשלחת הישראלית נבחרת ישראל
 
בתחילת התחרות התמקדנו, כמובן, בספורטאי המשלחת הישראלית שלנו, אותם ניסינו לדחוף קדימה להצלחה ע"י עידוד קולני.
במשחק הראשון ראינו את רון מתקשה ומפסיד מול שחקן איטלקי צעיר ומבטיח. מאוחר יותר צפינו בשמעון מנצח שחקן טוב מאד מהרפובליקה הדומינקנית, כששמעון מצליח להציג רמה גבוהה מאד,
 וכן את מרינה הקטלנית ששוחטת יריבה טובה, סינית מניו-זילנד בקלות.
 
רון דבידוביץ

שמעון, עומרי ומרינה עלו משלב הבתים. בסיבוב הנוק אאוט הראשון עומרי שיחק מעולה במשחק מרתק מול שחקן פורטוגלי שמדורג 250 בעולם (שחקן שמדורג הרבה לפניו). התפתח משחק טוב וצמוד, אך איכשהו בסוף כל מערכה ידע הפורטוגלי לנצח.
 
 עמרי בן ארי
 
 עומרי לא נבהל ובמצב של 3:1 במערכות לטובת הפורטוגלי, הצליח, כפי שעשה לא מזמן בגמר אליפות ישראל, להעלות את רמתו ולתת תצוגה מדהימה ולנצח בסיום 4:3 .
בשלב הבא הפסיד לצפון קוריאני מעולה.
 
שמעון רבינוביץ- אליפות מצויינת

שמעון בסיבוב "ההעפלה" הראשון לאחר ה"בתים" ניצח שחקן אתלטי מאד מטרינדד, ובמשחק העלייה לטבלת ה-128 הכי טובים בעולם, התמודד מול המדורג ראשון במוקדמות, שחקן צ`כי מעולה המדורג 130 בעולם.
 
 מרינה קרבצ`נקו
 
שמעון הימם את יריבו והצופים עם משחק מעולה, כשהוא חובט את חבטות ההגשה המיוחדות שלו וההתקפות המהירות מצד הפורהנד. במצב של 3:2 במערכות ו 9:9 במערכה השישית, ניגש שמעון להגיש – את הסרב ראשון הגיש סרב ארוך ומהיר והצליח להפתיע את יריבו שלא ציפה לכך ולקח את הנקודה – 10:9 ונקודת משחק... ריח של סנסציה היה באוויר – סרב שני של שמעון ושוב אותו הסרב , אך הפעם הצ`כי היה מוכן ותקף בחוזקה והשווה – בהמשך היתה לשמעון עוד נקודת משחק שלא הצליח לנצלה.
 
 הצ`כי ניצח את המערכה ובהמשך גם את המערכה השביעית – כמה חבל!! שתי נקודות משחק להעפלה ל"טבלה".

דרך אגב, אותו  שחקן צ`כי ניצח אח"כ את מקום 50 בעולם, הרוסי פדור קוזמין – מה שמלמד עוד יותר על רמתו הגבוהה.

מרינה מצידה ניצחה שחקנית טובה מטייפה 4:1 כשהיא שולטת במשחק ללא עוררין.
 עלתה לטבלת 128 הטובות בעולם!!! שם הפסידה בקלות להונגקונגית.
אין מה לעשות, בנשים האסייתיות שולטות בענף.

בכל זאת הישגים יפים מאד הן לשמעון ועומרי והן למרינה – כל הכבוד!
 
מרינה קרבצ`נקו- בין 128 הטובות בעולם

צרם לי מאד שלא היה עם השחקנים מאמן שיכל אולי לקחת "TIME OUT" בזמן – למשל בנקודת המשחק השנייה של שמעון מול הצ`כי – מה שאולי יכל להביא להישג ענק מבחינת שמעון והאיגוד. אמנם השחקנים הדריכו אחד את השני אבל זה ממש לא אותו הדבר כשיש ליד השחקן מאמן שמלווה אותו, מכיר אותו טוב ויודע להדריכו – חבל מאד.

התחרות עצמה

הסינים

בהיבט הכללי של התחרות הרמה כמובן היתה "בשמיים".
 זה לא סוד שהסינים שולטים בענף ללא עוררין ורבים מהם משחקים גם במדינות רבות אחרות כמו : ארגנטינה, ספרד, פולין, טורקיה, אוקראינה וכו`... ואפילו במעצמת טנ"ש כמו יפן יש סיני.
 

הנבחרת הסינית עצמה הינה דבר מדהים בפני עצמו – כל שחקן מהשבעה שהשתתפו ביחידים הגיע עם מאמן אישי, וכן היו מספר יריבי אימון צעירים. העליונות שלהם ניכרת בכל אלמנט של המשחק – כושר גופני ופיזיות, מיומנות טכנית ואפילו בתחום המנטאלי – הם עולים לשולחן בהרגשה או יותר נכון עם תודעה שהם מנצחים ואף אחד לא יכול לנצחם – והיו כאלו שהיו קרובים, אך החוסן המנטאלי עשה את ההבדל.
 

"שאר העולם"

מבחינת "שאר העולם" היו כמובן הנבחרת הקוריאנית המעולה עם 3 הוותיקים שלהם, שריו סונג מין, האלוף האולימפי מאתונה 2004 נתן משחק מדהים וכבר הוביל 3:2 על אלוף העולם וונג האו, אך שוב לטעמי החוסן המנטאלי עשה את ההבדל ובסיום ניצח וואנג האו 4:3. כמו כן הקוריאנים הציגו מספר צעירים מבטיחים מאד ששניים מהם באופן מפתיע זכו בארד בזוגות.

הנבחרת הגרמנית הצעירה עשתה הישגים מרשימים (בסטיאן שטגר, אובצ`רוב ובאום שיחקו מעולה בתחרות) וגם ליפנים ישנם מספר נערים מדהימים שנתנו פה ושם קרובות מרתקים מול הסינים.
האירופאים הצעירים שמשכו את העין היו אדריאן מטנט, הצרפתי ואלכסנדר שיבאב הרוסי שניצח את שחקן ההגנה האוסטרי/סיני שניהם בני פחות מ-23 ושניהם הגיעו ל1/8 הגמר.
 
מה לונג                                       (צילום ITTF)

כמו כן נתן משחק מעולה הסלובני BOJAN TOKIC, מול מה לונג הסיני – לטעמי זהו המשחק היפה ביותר שהיה בתחרות. TOKIC נתן משחק מדהים והיה ממש קרוב להפתיע .
 
טימו בול                                                 (צילום ITTF)
מלבדם כמובן בלט טימו בול האירופי היחידי שממש יכול לסכן את הסינים ולקרא עליהם תיגר. בול הגיע בכושר פנטסטי ועד לחצי הגמר שחט את יריביו כולל את הסיני צ`ן צי` ברבע הגמר.

דרך אגב ברבע הגמר כששיחקו מיזוטני, היפני ובול מול הסינים היו באולם למעלה מ-9,000!!! צופים שעודדו אותם כאילו מדובר במשחק גמר בכדורגל.

אלוף העולם החדש

אך כצפוי לגמר הגיעו שני סינים כשהבולט לאורך כל התחרות ובכלל בתקופה האחרונה הינו אלוף העולם החדש, ZHANG JIKE הצעיר, שהינו מדהים ביכולות הפיזיות שלו – הוא נע ליד השולחן בכזאת קלילות, מגיע פשוט לכל כדור ויתרונו הבולט שהוא פשוט יציב מאד במשחקו ויודע לתקוף בעוצמה רבה עוד יותר את כדורי ההתקפה של יריביו.
 
ז`אן ז`יק                          (צילום ITTF)


נבחרת הנכים

כזכור, נסעתי כמאמן נבחרת הנכים והיו לנו הישגים מרשימים מאד במסע הארוך שעשינו – פתחנו בסלובניה בשבוע שקדם לאליפות העולם – שי סיאדה מבית הלוחם ת"א (מדורג 20 בעולם), שמשחק על גבי כיסא גלגלים הגיע לחצי הגמר בתחרות זו בה כל העשירייה הראשונה בעולם השתתפה – הישג ענק כשבדרך הוא מנצח את אלוף אסיה, סיני חזק מאד- אולי ההישג הטוב ביותר של שי עד היום.

אסף גופר מאיל"ן חיפה שמשחק ברמת נכות קשה בעמידה הגיע אף הוא לחצי הגמר כשהוא גובר בדרכו על מספר שחקנים טובים מאד.
לירן גבע, מאילן חיפה, הגיע ביחד עם פרטנר ברזילאי לחצי הגמר הקבוצתי.

בהולנד ההישגים נמשכו – אלכסיי ירמנקו, מבית הלוחם חיפה זכה במדליית ארד כשהוא גובר על מיטב השחקנים בעולם בכיסאות גלגלים. ולירן זכה אף הוא בארד במשחקים הקבוצתיים כשהוא מצליח לנצח במהלך התחרות 5 מהעשירייה הראשונה בעולם!
 
 

נבחרת ישראל
 
 
נבחרת הנכים
 
 
השחקנים הנכים בנבחרת מתאמנים כמו מקצועניים מידי יום ולפעמים גם פעמיים ביום ואת הפירות של עבודתם הקשה רואים בתוצאות המעולות שהם משיגים.

הנבחרת יוצאת בעוד כשבוע לתחרות נוספת לרומניה ונאחל לה בהצלחה.
 

דודיק אלטרץ

לתגובות :
 
 

 

 |  ראשי |  אודות האיגוד  |  חדשות  |  ליגות ותחרויות  |  נבחרות ישראל  |  אליפויות ישראל  |  לזכרם  |  נותני חסות  |  מגזין  |  ארכיון  |  מועדונים  |  צור קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
איגוד טניס שולחן-בישראל- www.itta.co.il © כל הזכויות שמורות
איגוד טניס שולחן בישראל כתובת: רחוב שטרית 10, הדר יוסף, תל-אביב 69482 טלפון: 03-6442503 פקס: 03-6448501
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל