European Table Tennis Union
International Table Tennis Federation
טניס שולחן בעידן הטלוויזיה
03.03.2011
זאב קראוס בטור משובח נוסף , מספר על ענף הטניס שולחן בעידן התקשורת והמדייה ברחבי העולם.
קריאה מהנה

     חזרה ל->

ענף טניס השולחן אינו "מתברך" בחשיפת יתר באמצעי התקשורת-לא בכתובה ולא באלקטרונית-לא בארץ ולא בחו"ל פרט לסין.
לדבר זה מספר סיבות- רבות ומגוונות .
 יש כאלה הטוענים על חוסר התעניינות(פופולאריות), מחסור במאמצים(ספונסרים) לכיסוי עלויות הצילומים והשידורים (בתקשורת האלקטרונית). קשיי צפייה לצופה הפשוט בשידורי הטלוויזיה (במיוחד במשחקים המודרניים המהירים) עם מהלכי כדור מעטים,כאשר הוא איננו מסוגל לעקוב אחרי מהירויות וגודל הסיבוב שבכדור ואיננו מבין מדוע שחקן זה או אחר שוגה במהלכים הנראים פשוטים לעין- גם גורם לכך,כי כמעט אין שידורים בערוצי ספורט הממלכתיים ו\או המסחריים.

בעיות הנ"ל עמדו בפני קברניטי הענף(ITTF-ETTU) עד לא מזמן , ולעזרתם בפתרון באה הטלקומוניקציה המודרנית ובעיקר האינטרנט ובאמצעותן מנסים להביא את הענף לכל קצוות תבל ולכל מחשב וע"י כך "להקהות" את אי ההבנה לצופה הפשוט במהלכי הכדור (כדורים,שידורים ומהלכים חוזרים) וכך לקוות לעלית הפופולאריות של הענף בתבל.

לפני כשנתיים קם במסגרת הittf (התאחדות הבינלאומית) האתר itTV (בבעלות ישראלי לשעבר החי בגרמניה) ובו משודרים(גם בשידורים ישירים)כל משחקי ה"פרו-טור" וכן אירועים בינלאומיים חשובים כאליפויות עולם, משחקי אסיה-אירופה(בקרוב) וכו`.

לאחרונה הצטרף לנ"ל וזאת במסגרת הETTU (ההתאחדות האירופית) האתר L-OLA 1.tv אשר משדר(גם ישיר) את התחרויות החשובות הנוגעות בעיקר לאירופה, כאליפות אירופה לבוגרים ונוער וכן TOP12 לבוגרים ו10TOP לנוער(במסגרת זו יכולנו לראות לאחרונה את ניקול טרוסמן שלנו זוכה במדליות הכסף ב10TOP לקדטיות האירופית,ואת עתודת הבנים והבנות האירופית .
(רצוי לציין כי אתר זה הוא אתר גרמני מסחרי המשדר גם ענפי ספורט אחרים)

אתרים אלה אחרי "מחלות ילדות" שונות משדרים היום בטכנולוגיה המתקדמת ביותר עם מספר מצלמות ועם זוויות צילום שונות כולל מהלכים חוזרים, אשר מאפשרים גם לצופה הפשוט להבין ולאהוב את המשחק.

עליה לאוויר של שני הערוצים(אתרים) האלה מלווה בהצלחה בלתי רגילה באירופה ,ויש דיווחים מגרמניה שבה פופולאריות הענף היתה בירידה-על התאוששות בלתי רגילה המתבטאת בעיקר בצופים רבים במשחקי ליגה,במספר רב של שולחנות הנמכרים,והתעניינות כללית רבה בענף בחוגי הספורט ובבתי הספר..

כאמור לעיל- בזמן שהאתרים אלה והשידורים באים להעלות את קרנו של הענף בקרב הכלל,הרי הם יכולים להוות גם אמצעי עזר ובית ספר טוב למקצוען, למאמן, לעסקן, למארגן וכל העוסק בענף. העסקן והמארגן יכולים להתרשם מהצילומים כיצד נראה אולם, כיצד הוא מסודר וכיצד מתנהלת תחרות בכלל. למאמן המקצוען היודע להסתכל וללמוד זהו בית ספר. פעם שהמאמן רצה להתקדם ולראות החידושים במשחק היה עליו לנסוע לחו"ל לתחרויות- ולא עוד(למרות שזה מומלץ גם היום) הוא יכול היה לראות לאחרונה באתר האירופי את משחק הגמר12TOP האירופי בין סמסונוב וקרנגה- את עבודת רגליים הנהדרת וחבטות הבק-הנד היחודיות של קרנגה(בן 36) וההגשות הנראות פשוטות אך מסובכות של סמסונוב(HIGH TOSS).(ללמוד וללמד!!!!)

בו בזמן ניתן לראות באתר הitTV את משחקי 4 הפרו –טורים האחרונים סלובניה.קטאר ,דוחה וגרמניה ובהם סינים מופלאים חדשים וותיקים אשר בכל הופעה שלהם יש חידוש. כל אלה המופיעים- סיגנון יחודי- אין קופי-: ראו חבטת הFH הנהדרת של MA LONG עם ה(TIMING) המדוייק בהנפת היד,בה מצליח "להטיס" את הכדור במהירות ובעוצמה המרבית האפשרית. או את חבטות ה side SPIN של XU SIN המזכיר בסיגנונו את חברי הנבחרת הפלא ההונגרית (KLAMPAR ,JONYER,GERGELY) אשר הביסו את הסינים בגמר אליפות העולם בשנות ה70 עם "חבטות הבננה" ,(ילד זה הביס את TIMO BOLL 4-0) או לראות את ההגשות של CHEN QUI (המגיש הטוב ביותר בעולם-לדעתי-עם ההגשות הSNEAK בהן סיבובי הכדור משנים את כיוונם(יורשו של WALDNER האגדי) או השחקן ZANG JIKE עם עבודת הרגליים והטכניקה המשובחות,ובנוסף לצעירים אלה כל הוותיקים אלופי עולם ואולימפיים :MA LIN ,WAHG HAU, WANG LI CHIN וכל אחד וסיגנונו היחודי. להסתכל ללמוד ולהנות!!!! בנוסף לסינים כמובן כל האירופים בראשם BOLL ו MAZE (אלוף אירופה פצוע לאחרונה כמעט לא משחק) את JO הקוראני הפנומן ושני היפאנים MIZUTANI +KISIKAWA המנסים וכל אחד בסיגנונו(ויכולתו)להוות יריב לשביעיה הנ"ל- כל אלה כמובן ועוד אחרים גם, הם מקור להסתכלות וללימוד דרך שני האתרים הנ"ל.

לסיכום: שני האתרים האלה נותנים מימד חדש בהבנה ובהשכלת הענף הן לצופה ההדיוט והן למקצוען ,דבר, שאין ספק,כי יקדם הן את הפופולאריות והן את התקדמות המקומית והכללית של טניס השולחן בכל מקום ומקום בעולם.

ראוי לציין לדוגמה כי חברת ADIDAS החליטה להיכנס לתחום טניס השולחן ושולחנות החברה זכו במכרז של אליפות גרמניה הנערכת השבוע ,ועל שולחנות ADIDAS נערכים המשחקים כעת.

לינקים:
 
L-OLA 1.tv = ETTU MAIN PAGE

itTV= ITTF MAIN PAGE-MAIN

ולגלוש. הגלישה ללא הרשמה וללא תשלום

זאב קראוס
 
לתגובות
 
 
 
 

 |  ראשי |  אודות האיגוד  |  חדשות  |  ליגות ותחרויות  |  נבחרות ישראל  |  אליפויות ישראל  |  לזכרם  |  נותני חסות  |  מגזין  |  ארכיון  |  מועדונים  |  צור קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
איגוד טניס שולחן-בישראל- www.itta.co.il © כל הזכויות שמורות
איגוד טניס שולחן בישראל כתובת: רחוב שטרית 10, הדר יוסף, תל-אביב 69482 טלפון: 03-6442503 פקס: 03-6448501
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל