European Table Tennis Union
International Table Tennis Federation
רשמים וחוויות מתחרות ה TOP12 לגברים ונשים
14.2.11
יוסי רוזנבלט ביקר בתחילת החודש( 5-6 לפברואר )  בתחרות ה TOP12 לגברים ונשים.
בטור האישי הוא משתף את חובבי הענף בחוויות הבלתי נשכחות מאירוע שהוא בעצם מפגש של מיטב החובטים והחובטות האירופים.

     חזרה ל->

בתחילת החודש 5-6 לפברואר נערכה תחרות ה TOP12 לגברים ונשים.
שלא כהרגלי, ביחד עם בני רועי, החלטנו לטוס במיוחד לצפות בתחרות.
מאחר שמשפחתה של רעייתי מתגוררת באותה העיר, היה עלינו להשקיע בעלות הטיסה
וכרטיסי הכניסה למשחקים בלבד. ובאמת, הזדמנות כזו חבל היה להחמיץ.
רציתי לשתף את חובבי הענף בחוויות הבלתי נשכחות מאירוע שהוא בעצם מפגש של מיטב החובטים והחובטות האירופים.

ידענו גם שאנחנו הולכים לצפות מקרוב במדורג מס` 1 בעולם, הגרמני טימו בול. לדאבוננו, לא זכינו. הוא "הבריז" וביחד עימו נעדרו שותפיו לנבחרת הגרמנית ( זוס ובאום ).

לא פורסמה הסיבה להיעדרות, אבל הניחוש שלי: לשמור כוחות לתחרות היוקרתית בדוחה שבקטר.תחרות עם פרסים כספיים מפתים שתחל ב 9 לפברואר.

להיעדרותם הייתה השלכה כמובן על רמת התחרות. המחליפים מהונגריה, שבדיה וגרמניה, בעצם "השלימו מניין" והיוו "שק חבטות" לשחקנים המובילים ולא זכו בניצחונות.

עובדה מעניינת היא ששני הפינליסטים של תחרות הגברים, עלו כמס` 2 עם הפסד בבית המוקדם. לעומתם, שלגר האוסטרי ואובצרוב הגרמני עלו כראשונים ללא הפסד בבית המוקדם והסתפקו במקום השלישי.
בלי ספק הייתה זו תחרות השיא של קראנגה היווני ( יליד רומניה ) שהיה משכמו ומעלה. הבחור כבר לא ילד ( בן 39 ! ) והצטיין לאורך כל התחרות . הוא פתח את התחרות עם הפסד בבית לסמירנוב הרוסי. בכל שאר המשחקים הוא הפליא במשחק התקפי, אגרסיבי תוך שילוב מעולה של עבודת רגליים וזריזות ניצח את כל יריביו וזכה במקום הראשון.

מה שמעניין הוא שכמעט והוא לא עלה מהבית המוקדם. לאחר הפסדו לסמירנוב, ניצח הסיני/אוסטרי את סמירנוב. במצב זה היו האפשריות:
ניצחון 4:0 או 4:1 – קראנגה עולה ראשון או שני בהתאמה.
ניצחון 4:2 – הוא לא עולה מהבית !!!

מצויד במידע הזה, פתח חזק במשחק נגד שחקן ההגנה סיני/אוסטרי והוביל 3:0 . במערכה הרביעית הפסיד. והמערכה החמישית הייתה זו שקבעה את ההמשך עבור שניהם. היא הייתה צמודה ומותחת עד לסופה. קראנגה ניצח 11:9 ובסיכום 4:1 שהעלה אותו לרבע הגמר כשני מהבית.

גם לסמסונוב לא הייתה קלה הדרך. הוא לא היה במיטבו ביום הראשון של התחרות. הוא ניצל בקושי את גרדוש ההונגרי והפסיד 2:4 ! לקרישיאן הרומני. ההונגרי ניצח את הרומני 4:2 ועלה כראשון !! מהבית. כך, למרות ההפתעה לא זכה הרומני לעלות לשלב הבא.

דרכם של אובצ`רוב ושלגר, ראשי שני הבתים האחרים הייתה קלה יותר. הם עלו כראשונים עם שני נצחונות אישיים.
בדרכו לאליפות ניצח קראנגה את אובצ`רוב 4:3 . הוא כבר הוביל 3:0 , אולם הגרמני העיקש לא נכנע והשווה 3:3. המערכה השביעית הייתה צמודה והתעלתה לרמה גבוהה תוך שילוב של סדרות "ספין על ספין" משני הצדדים.

בחצי הגמר פגש קראנגה את האוסטרי שלגר. הוא פתח בסדרה של נקודות מזל "פוקסים" והוציא את שלגר מאיפוס. גם משחק זה התעלה לרמה גבוהה אבל שלגר הצליח רק "לגנוב" מערכה אחת.
4:1 לקראנגה הביא אותו למשחק הגמר.

את משחק הגמר לצערי פספסנו. היה עלינו להגיע לטיסה חזרה לארץ. הימרנו שקראנגה ינצח את סמסונוב ואכן כך היה : 4:3 לקראנגה במשחק יפה וצמוד.

משחקי הנשים :

עובדה מעניינת היא ש 7 מתוך 12 הנשים היו עם עיניים מלוכסנות. הגדילה לעשות הולנד שמשתפת 2 סיניות שהגיעו למקום הראשון והשלישי. משחק חצי הגמר ביניהן לא היה מענין. ללא מאמנים, ללא מתח, בסך הכל אימון לשחקנית ההתקפה המנוסה (בת 38 !!! ) שניצחה 4:0 בקלות את חברתה עם הסגנון ההגנתי.
זאת הייתה הכנה טובה לקראת משחק הגמר נגד שחקנית ההגנה הבלרוסית, פבלוביץ.

השחקנית הסינית/הולנדית "שחטה" את פבלוביץ שפשוט לא הסתדרה עם העוצמה של ההולנדית.במערכה הראשונה הובילה 7:0 ובמערכה הרביעית 8:0 ובסיכום 4:0 קליל במשחק חד צדדי.

עוד קטע מעניין היה עלייתה של פבלוביץ לגמר. היה לה משחק צמוד נגד שחקנית התקפה מטורקיה.צילמתי קטעים מהמשחק והשארתי מקום לנקודות האחרונות. בתוצאה 10:6 לטורקיה במערכה השביעית ! פתחתי את המצלמה לצילום של הנקודה האחרונה. בפועל מה שצילמתי היו 6 נקודות רצופות של פבלוביץ ומהפך 12:10 !!!

עוד כמה עובדות ראויות לציון :

שבדיה, מעצמת טניס השולחן, כבר "לא על המפה" – היה לה ייצוג בזכות העדרותם של השחקנים מגרמניה.צרפת, גם היא בעבר הייתה חזק בתמונה, היום ללא נציג במעמד זה.לקראנגה זו הפעם הראשונה שהוא זוכה במקום הראשון בתחרות TOP12 .סמסונוב הוכתר בכתר המפוקפק כזה שהפסיד במספר הרב ביותר של גמרים של ה TOP12. הוא הגיע 16 פעמים !!! לגמר וזכה ב 4 פעמים בלבד.
 
זקן השחקנים, הבלגי בן ה 41 ! זאן מישל סייב, עדיין בתמונה. הוא עלה מהבית כאשר הפסיד לסמירנוב וניצח ( בסיוע של עידוד רועש של הקהל המקומי ) במשחק על העלייה מהבית, את השחקן הפורטוגלי הטוב, אפולוניה.עוד חוויה מיוחדת הייתה לפני משחקי הגמר. מאחר ואיגוד העולמי לטניס השולחן לנכים סופח לאיגוד טניס השולחן העולמי (ITTF ), התקיים משחק ראווה של נבחרת הנכים של בלגיה בעלי מדליית הזהב האולימפית ( CLASS 8 ) . כמאמן נבחרת הנכים בעשור האחרון היה לי נחמד להיפגש איתם, עבור בני, רועי, הייתה לו חוויה מיוחדת לחזות ברמתם של אלה הנכים שהעיזו בעבר לנצח את בכיר שחקנינו, זאב גליקמן.
 
אחד מהם, אלוף העולם הנוכחי, הודה בפני, שהמשחק הקשה ביותר והצמוד ביותר באליפות האחרונה הייתה מול זאב גליקמן, כאשר ניצח אותו בקושי 3:2. כל שאר הניצחונות שלו, כולל הגמר, היו הרבה יותר קלים.
ולבסוף, דעה אישית לגבי הצד הנשי . גודלת אצלנו שחקנית גדולה, ניקול טרוסמן. אנחנו עדים כל יום להישגים חדשים שלה, צריך להמשיך ולהשקיע בה כמה שיותר כדי שתשמור על מקומה בצמרת האירופאית והעולמית עד גיל 18 .

אולם אז..... תמצא את עצמה ניקול, מתחרה עם סיניות שמייצגות מדינות כמו אוסטריה, ספרד,פולין,גרמניה,הולנד,לוקסמבורג ואפילו טורקיה. בנוסף תקבל ניקול, שחקניות מנוסות שאינן מלוכסנות,שהיום ייצגו את רומניה ( 2שחקניות ), הונגריה, בלרוסיה וגרמניה. האתגר הוא גדול, אבל בהנחה שתופעת יבוא הסיניות לאירופה תמשיך, לא קיים לדעתי סיכוי רב לשמירת המיקום היחסי באירופה או בעולם.
חבל !!! אבל זה המצב ועם זה עלינו להתמודד.
 
יוסי רוזנבלט
 
לתגובות:
 
 
 
 

 |  ראשי |  אודות האיגוד  |  חדשות  |  ליגות ותחרויות  |  נבחרות ישראל  |  אליפויות ישראל  |  לזכרם  |  נותני חסות  |  מגזין  |  ארכיון  |  מועדונים  |  צור קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
איגוד טניס שולחן-בישראל- www.itta.co.il © כל הזכויות שמורות
איגוד טניס שולחן בישראל כתובת: רחוב שטרית 10, הדר יוסף, תל-אביב 69482 טלפון: 03-6442503 פקס: 03-6448501
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל