European Table Tennis Union
International Table Tennis Federation
המאמן איציק אברמוביץ בראיון לסיכום אליפות אירופה לנוער
אליפות אירופה טנ"ש נוער/קדטים, איסטנבול תורכיה 2010
ראיון סיכום עם המאמן איציק אברמוביץ

    

בס"ד
אליפות אירופה טנ"ש נוער/קדטים, איסטנבול תורכיה 2010
ראיון עם איציק אברמוביץ לאחר האליפות.
 


ישבנו איציק ואנכי בוינגייט לאחר שחזר מהאליפות כדי לסכם את האירוע...
באופן כללי מציין איציק מספר דברים וחשובים:

בראש וראשונה התורכים יצאו מגדרם כדי למלא את כל מבוקשנו ובזריזות מידית..

הדבר השני: הגיבוש החברתי והאווירה היו מעולים וזה נובע בעיקר מכך שהשלד של הנבחרת נשען על תלמידי האקדמיה למצוינות במכון וינגייט, הגדלים יחד כבר מספר שנים, מכירים אחד את השני ותמכו אחד בשני בכל מהלך האליפות.

דבר חשוב לציון אותו ציין איציק לפני היציאה לאליפות, בראיון/שיחה קדם אליפות:"רוצים עלייה"!
עכשיו מותר לגלות וזה מופיע בכתובים שלפני...איציק הימר על 2 מתוך 3 קבוצות שתעלינה לדרג א`...אין ספק הימור נועז בהתייחס לזה שמזה שנים רבות לא הייתה נבחרת בקטגוריה כלשהיא בדרג א`...

נעבור לנבחרות:

נוער
למרות שהייתה הקבוצה היחידה שלא הצליחה במשימתה, המרחק בינה לבין אפשרות עלייה לדרג א` היתה שתי נקודות זכיה...זה קרה במישחק האחרון בבית המוקדם נגד נורבגיה, בו הובלנו כבר 0-2 בניצחונות של מיכאל ואלעד...נורבגיה צימצמו ל 1-2 ואז הוביל מיכאל על יריבו הנורבגי 1-2 ובמערכה הרביעית 7-9! הפסיד 11-9, ובמערכה הרביעית לאחר פיגור 10-8 הישווה ל 10-10, זכה בנקודה מהגשה כשהשופט פוסל את הנקודה וקובע "נט" ומפסיד 12-10!...לאחריו הפסיד אלעד, מפסידים את המישחק 3-2 ושם מתחילה הנפילה של הנבחרת ואי יכולת לחזור ולנסות לעלות מדרגה ב` על אף האפשרות הריאלית.עד למישחק זה היו החברה בכושר מעולה. ניתן לציין את עידן וטוהר שעשו את המצופה מהם.
 
 

קדטיות
עלו לראשונה בהיסטורית מישחקי אליפות אירופה לדרג א`. הבנות היו מצוינות לאורך כל האליפות. ניקול זכתה ב 12 מתוך 14 מישחקיה הקבוצתיים-יחידים. הייתה משכמה ומעלה, למרות גילה הצעיר, רק בת 13 ושמונה חודשים...לשיאה הגיעה בניצחון בשלב ה1/16 על וואביק הפולנייה המדורגת 4 באירופה!!! עוד ניתן לציין את ניצחונה על טרוקסובה(15) הסלובקית, שבעקבותיו נשארנו בדרג א`. לפני כחצי שנה הפסידה ניקול ליריבתה באליפות הונגריה 3-0 בקלות והפעם במישחק קובע מאד במצב של 1-2 לנו במישחק הקבוצתי ניצחה ניקול 2-3!
 

להדגיש את גודל ההישג הקבוצתי: כל השחקניות יכולות לשחק גם באליפות אירופה הבאה, יתר על כן שלי ונלי – שנתיים! לניקול שהתגלתה כווינרית אמיתית והייתה גם צריכה לתמוך בשלי, היו שעות שיחה רבות עם המאמנת שלה במישחקים הקבוצתיים מרינה קרבצ`נקו, שהביאה עימה את הניסיון הרב שיש לה כספורטאית אולימפית לשעבר, שחוותה מאבקים רבים על עצמה, ובעזרת דוגמאות `חיות` הצליחה `לשחרר` את ניקול מהמתחים הרבים כספורטאית מובילה בקבוצה, ספורטאית המדורגת במקום ה 22 וגם מצליחה ובמהלך האליפות מנצחת מדורגות מהראשונות באירופה.

שלי גלמן הציגה יכולת מעולה, זכתה בניצחונות אישיים ושיתפה פעולה ובגדול במישחקי הזוגות, ואומנם בכל מישחקי הזוגות שניצחנו, זכינו במישחקים הקבוצתיים.

צקה מוסיף פה: "שמח בהצלחתה של שלי! ההימור שלי לקבוע אותה בשנה החולפת , כקדטית מס. 3 לצד ניקול ומיטל בילסון הוכיח את עצמו כמוצדק. בשנה החולפת הרגישה שלי את האווירה, והפעם הגיעה כשחקנית מס. 2 כשהזירה האירופאית כבר לא זרה לה... שלי מצטרפת השנה לאקדמיה למצוינות במכון וינגייט.

נלי שויפר
אומנם שיחקה מעט, מישחק אחד בקבוצתי, אך ע"פ קצב התקדמותה הנאה, ואולי גם תצטרף לאקדמיה בעתיד, תוכל לעשות את השדרוג האישי שלה ולטובת הנבחרת בכלל.
 
 

קדטים
איתמר אברמוב, הבולט מכל הבנים, היה מעולה. 10 ניצחונות מתוך 12 מישחקים בקבוצתי. איתמר היה "לידר" אמיתי, מנהיג כמו ניקול. ביחידים הפסיד בשלב ה 1/16 לבאצ`יאוצ`י(15) האיטלקי 4-3 לאחר שהוביל 2-3, עליו גבר במישחקים הקבוצתיים 2-3 וכן בתחרויות בינלאומיות אחרות בשנה זו.איתמר סחף את מישל לוינסקי שנתן מישחקים מעולים ובעיקר בזוגות השלים צמד נפלא. בכל מישחקי הזוגות בהם ניצחנו, זכינו במישחקים הקבוצתיים.

איציק מציין במיוחד את המישחק הקובע מול השבדים במישחקי הדירוג 9-16, מישחק חשוב להישארות בדרגה א`, "היינו כבר בפיגור בזוגות 2-0 ו 9-6 במערכה השלישית, לקחתי פסק זמן, וניצחנו במערכה הזאת 16-18! ואח"כ 2-3 בסיום הזוגות ובמישחק כולו 1-3 את השבדים.
 
 
 

איציק: איך תיראה האליפות בשנה הבאה?...
 

הקדטיות :

כפי שכבר אמרתי, ממשיכות "בהרכב מנצח" (לא פוסל אפשרויות של שחקניות צעירות נוספות)
וההרכב הזה אמור לשדרג את עצמו ביחס לנבחרות האחרות. ניקול מדורגת נכון להיום במקום 4 בין הבנות שתשחקנה בשנה הבאה!

בקדטים:

עם עלייתם של איתמר ומישל לקטגורית הנוער יהיה לנו קשה לשרוד בדרגה א`.
מכאן שנציב קבוצה צעירה על מנת שתרכוש ניסיון לעוד שנתיים-שלוש, ובנוסף לרון בורובר ומתן סימון שעשו את הופעתם הראשונה באליפות אירופה, יהיו מועמדים עוד, ליאור מישוטין, אורי פסקל, עמרי מרכוס, אופק פוני, רונאל דוידוב (מצטרף לאקדמיה בשנה הקרובה), ומיכאל טברסקי מתלמידי האקדמיה.

הנוער:
יקבלו חיזוק רציני בדמותם של איתמר ומישל `הקופצים` כיתה לנוער. מלבד שני המובילים מיכאל ואלעד, יתמודדו על כרטיסים להרכב שוב עידן וטוהר תלמידי האקדמיה כבר 3 שנים, יחד עם `המתבגרים` איתמר ומישל, ואפשר להוסיף אליהם את נתן שוסטרוביץ.
אולי זה נשמע הזוי, אך לדעתי קיימת האופציה בנוער לעלות לדרגה א`, ואם נעלה להילחם על 8 המקומות הראשונים! (תזכירו לי...).

נערות:
נטלי רובמן שהצליחה להיכנס ל 32 הראשונות, סיימה את גיל הנערות וממשיכה רק בנשים.
קיימת אפשרות לבנות קבוצה נערות צעירה וחדשה כשכרמית דור תוביל את הצעירות, וביחד עם ניקול בעוד שלוש-ארבע שנים לבנות קבוצת נערות שתעלה סוף סוף לדרג א`!
 

לבסוף, תודה לאיציק על הזמן שהקדיש לראיונות/שיחות, ובמיוחד זו האחרונה, בה הגיע במיוחד לוינגייט לפגוש אותי במהלך חופשתו על מנת להשלים את משימת הדיווח...ובכלל איציק תודה לך ולשותפים לך בהישגים, מרינה בטיפול והובלת הבנות, ולמאמן הסיני בזכות האימונים הטובים וההכנות בארץ, וכמובן לדודי במשימתו הראשונה כראש משלחת ובתפקידו כמזכיר האיגוד, וצביקה ויסבליט חבר ההנהלה כמחליפו של דודי בשלב מישחקי היחידים באליפות.
ועד אליפות אירופה לבוגרים ונשים בצ`כיה בספטמבר
שלכם
צקה רטהויז רז

 |  ראשי |  אודות האיגוד  |  חדשות  |  ליגות ותחרויות  |  נבחרות ישראל  |  אליפויות ישראל  |  לזכרם  |  נותני חסות  |  מגזין  |  ארכיון  |  מועדונים  |  צור קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
איגוד טניס שולחן-בישראל- www.itta.co.il © כל הזכויות שמורות
איגוד טניס שולחן בישראל כתובת: רחוב שטרית 10, הדר יוסף, תל-אביב 69482 טלפון: 03-6442503 פקס: 03-6448501
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל