European Table Tennis Union
International Table Tennis Federation
ראיון עם נטלי רובמן

כמה שחקנים ושחקניות אתם מכירים שלעולם לא הפסידו באליפות הארץ בקטגורית הגיל שלהם ?
אז תכירו בבקשה את נטלי רובמן אלופת הארץ לנערות לשנת 2009. נטלי זכתה השנה באליפות העשירית שלה !!
הישג חסר תקדים בכל מסגרת והיא רק בת 17, שחקנית אגודת הפועל טירת הכרמל וחניכת פנימיית המחוננים בוינגייט זו השנה השניה. נטלי שייכת לסגל נבחרת הנשים של ישראל והשחקנית המובילה בנבחרת הנערות. את הקריירה שלה בטניס שולחן החלה נטלי בגיל 4.5 !! והיא התקדמה במהירות מטאורית וכיום נחשבת לאחת מהשחקניות הטובות והמבטיחות. כל זאת בזכות הכשרון ויכולת ההתמדה שלה והאדם שעומד מאחוריה לכל אורך הדרך, אבא יבגני רובמן שמכוון ודוחף בכל דרך שהיא את נטלי להישגים.


     חזרה ל->

נפגשתי עם נטלי לראיון קצר לאתר לאחר שחזרה מאליפות סלובקיה לנערות כדי שתשתף אותנו בתוכניותיה לעתיד ועל אורח חייה בפנימיה.

שלום נטלי.

איך ולמה הגעת לענף טניס שולחן ?
אבא הייה ועדיין מאמן בהפועל טירת הכרמל ואני בתור ילדה קטנה בת 4.5 הייתי מגיעה כמעט יום יום לאולם בהתחלה בתור צופה מהצד ולאט לאט התחלתי לשחק לייד השולחן. הייתי כל כך קטנה שהיו צרכים להעמיד  אותי על ספסל כדי שאוכל להגיע לגובה השולחן. כמעט תמיד הייתי משחקת עם בוגרים ממני.
זכיתי באליפות ישראל לילדות עד גיל 9 בפעם הראשונה כשהייתי בגיל 7. בכל אותה תקופה אבא דחף אותי והיה לו חשוב שאני מתאמנת ומתקדמת, ותמיד אמר לי שרק כך אוכל להצליח.
התחלתי לשחק בליגה לנוער כאשר הייתי בת 10. בגיל 13-14 שיחקתי גם בליגת הנשים.
בכיתה ה` עברתי לכרמיאל לפנימייה שנפתחה ונסגרה לאחר חצי שנה. בגיל 15 וחצי עברתי לפנימייה בכדורי (גליל תחתון) לעשרה חודשים. שתי הפנימיות לא התאימו לי גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה חברתית.

האם היו התלבטויות שלך או/ו של הוריך למעבר לפנימיית המחוננים בוינגייט ?
ברגע שנפתחה הפנימייה בוינגייט ידעתי שהמקום שלי הוא שם. גם ההורים דחפו ולא התנגדו.
כי ידענו שהפנימייה בוינגייט היא רצינית וכבר הוכיחה את עצמה גם בטניס שולחן בעבר וגם בענפים אחרים. וידענו שרק מהמקום הזה (הפנימייה) אוכל להתקדם לרמות הגבוהות ביותר.

את שנה שנייה בפנימייה, האם אתה מרגישה בשינוי ?
כמו בכל דבר השנה הראשונה היא יותר קשה ולא הכל חלק. השנה הפנימייה שודרגה בכל הפרמטרים, רמת האימונים, שעות האימון והצטרפותם של שחקנים טובים ורצינים. ובעיקר המאמנים איציק אברמוביץ, איזי כהן וזאב קראוס.

מהו סדר יומך ?
יש לנו פעמיים בשבוע אימוני בוקר (שני ורביעי) משעה 06:30 עד 08:00. לאחר ארוחת הבוקר אנו מגיעים לבית-הספר. בצהריים חוזרים, אוכלים ארוחת צהריים בחדר האוכל ולאחר מכן מתכוננים לאימון שמתקיים משעה 15:00 עד 17:30. יש ימים שיש לנו גם אימונים אישיים עם איזי, אימונים בחדר הכושר וריצות באיצטדיון. כל אימוני הכושר הם בהדרכתו של זאביק.

ציפיות שלך לטווח הקרוב ולטווח הרחוק ? תוכניות לעתיד ? חו"ל ?
לטווח הקרוב לסיים את אליפות אירופה הקרובה לנערות בצ`כיה בין 10 הראשונות, למרות שגם שנה הבאה אני משתתפת בקטגורית נערות. לזכות באליפות הארץ הקרובה באליפות ישראל לנשים. לנצח בתחרויות בחו"ל. כיום טוב לי בארץ ואין לי שאיפה לשחק בחו"ל, אולי בשלב מאוחר יותר בחיי.

ספרי לנו על מספר אכזבות שעברת.
חזרתי מאליפות העולם ביפן עם הרגשה משונה. מצד אחד ראיתי את השחקנים והשחקניות הטובות ביותר בעולם ואמרתי לעצמי שאני ישקיע יותר ואנסה להתקרב לרמה שלהם. מצד שני אמרתי לעצמי כמה שאני ישקיע לא אוכל להגיע לרמות האלה בגלל הרבה סיבות.
האכזבה האחרונה הייתה בסלובקיה, קיוויתי לעלות לפחות מהבית ולהתקדם מספר שלבים.

מהו החלום הכי גדול שלך ?
להגיע לאולימפיאדה, למרות שהסיכוי לכך הוא קלוש. זה החלום שלי.

מיהו השחקן/ית הכי טוב/ה ששיחקת נגדו/ה ?
באליפות העולם האחרונה ביפן שיחקתי עם השחקנית הסינית גיו יאנג שמדורגת מספר 4 בעולם. לאחר המשחק הבנתי את הפער העצום שקיים בין המזרח למערב. הייתי ממש חסרת אונים לכל אורך המשחק
הרגשתי כמו תינוקת.

הנצחון הגדול שלך ?
באליפות העולם ביפן ניצחתי שחקנית מברזיל מדורגת 250 בעולם 0-4 כשאני הייתי מדורגת 684 בעולם.

תודה נטלי.
בהצלחה ותגשימי את כל חלומותיך.

שמוליק בשן

 |  ראשי |  אודות האיגוד  |  חדשות  |  ליגות ותחרויות  |  נבחרות ישראל  |  אליפויות ישראל  |  לזכרם  |  נותני חסות  |  מגזין  |  ארכיון  |  מועדונים  |  צור קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
איגוד טניס שולחן-בישראל- www.itta.co.il © כל הזכויות שמורות
איגוד טניס שולחן בישראל כתובת: רחוב שטרית 10, הדר יוסף, תל-אביב 69482 טלפון: 03-6442503 פקס: 03-6448501
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל