European Table Tennis Union
International Table Tennis Federation
טניס שולחן - סיכום האליפות ישראל ה-54 שנת 2008
חובבי ענף הטניס שולחן, מאמנים, מנהלים ושחקנים יקרים,
כהרגלי , הרגשתי צורך גם הפעם, לאחר שהסתיימה אליפות ישראל הגדולה ביותר בתולדות הענף , לכתוב מעין "סיכום" אישי , ושלי בלבד, לאליפות זו . ראשית, אני חושב שלפני הכל , מגיעה תודה ענקית למספר אנשים יקרים אשר עבדו קשה מאוד והצליחו מאוד במשימתם הקשה:

גל שמואל – אירגון מופתי של ההגרלות, חוברת האליפות ובעיקר ניהול התחרות תוך הקפדה מדויקת להפליא על לוח הזמנים. גל גם דאג באופן אישי להזמנת הפרסים, סידור האולם, ניהול הטקס ועוד.

לובה יוסילבסקי- אירגן למופת את צוות השופטים, הכל כך חשוב לענף שלנו. שימח מאוד את לב כולנו לראות כל הרבה שופטים צעירים וותיקים, לבושים בחולצת שופט זהה , מלאי התלהבות ורצון לשפוט .
צבי שחר, אריה וקס ושלמה פרידברג : עזרו רבות לגל ולובה באירגון ובשיבוץ השופטים . כמה ברי מזל אנחנו שיש אנשים כמותם בענף . והכל בהתנדבות , במסירות ובנעימות.

     חזרה ל->

ענף הטניס שולחן כולו מודה לכם על עבודתכם הקשה והמסורה לאורך כל השנה ובמיוחד ב 3 ימי התחרות.
האיגוד ידון בישיבה מיוחדת על אליפות ישראל בכל הנקודות הראויות לשיפור בשנה הבאה ( זמני אימון , תיאום טלויזיה וכו` ). אני מזמין אנשים שרוצים להביע את דעתם או ביקורתם בענין אליפות ישראל לפנות לאיגוד בכתב או במייל ומבטיח כי נתייחס ברצינות לכל הערה וביקורת .

ברשותכם, ברצוני להתייחס למספר נקודות . ( שוב, אני מדבר אך ורק בשם עצמי כרגע).

פנימיית המחוננים . לאור המספר הרב של כישרונות בגילאים הרלוונטיים 10,12,14 שיש לנו היום בענף ולאור התקדמותם הרבה של השחקנים שנימצאים בפנימיה ( טאובר, ניקול, מתן מאור, כרמית , עידן , איתי נטלי וטוהר ) הוכח כי עם כל הכבוד לעבודה הטובה והמקצועית שנעשית באגודות המובילות בענף ( כולל אגודתי שלי ) אין תחליף בטווח הרחוק , לפנימיה.
כדי להגיע להישגים עתידיים ברמה האירופית , אין פיתרון טוב יותר. כדי להגיע להיות ברמה בינונית ולהסתפק בתוארי אלוף ישראל – אפשר להישאר באגודות.

כל מי שאומר אחרת – משקר לעצמו או שמונע מתוך אינטרס אישי או שיקול זר אחר.
כל מה אמרתי הוא בתנאי שישנם מאמנים מתאימים בפנימיה, ישנם שחקני אימון ברמה ויש מספיק כסף לשלוח את השחקנים ל 5 –6 תחרויות בינלאומיות בשנה. אני מודה שאם לא נגיע למצב הרצוי הזה אז זה בעייתי יותר, אבל בטוחני שנגיע לרמת ההשקעה הנדרשת כאמור.

פסיכולוגיה של הספורט. למדנו שוב שבענף שלנו מה שהכי חשוב זה הראש.
צריך להשקיע בשחקנים להם יש "ראש חזק". ראינו באליפות זו מספר דוגמאות ( בלי לציין שמות ) לשחקנים אשר הוכיחו יכולת מנטלית מדהימה, שיחקו עם ביטחון רב, עמדו בלחץ ובמתח והגיעו לשלבים גבוהים ולרמת משחק המתקרבת מאוד לרמתם המקסימלית.

בוגרים. גם כאן הוכח כי אין כרגע תחליף ל 3 השחקנים המובילים שלנו בגברים ובודאי לא למרינה קרבצנקו בנשים.
איסק , שמעון ויניב שרון הם רמה אחת מעל השאר . ( דוידוביץ קרוב לרמתם אך לצערנו אינו פנוי כרגע לסגל הנבחרת ). בן ארי הצעיר , שחקן גבעתיים , עובד קשה מאוד והוכיח כי ביכולתו לנצח כל אחד מהם ביום נתון אך בשלב זה כאמור, אין לשלושה אלו תחליף ברמה הבינלאומית .
אני חושב שהתחייה בענף קידמה מאוד והחזירה לענינים שחקנים צעירים אשר מאוד חשובים לענף כגון: גשלין, בוגן, עמרי טל, רקוטש ודמארי.
ברכות חמות למתן מן, אם יורשה לי אשר עשה הישג ענק בזוכו בתחרות לגיל 21. מתן משתמש בגומי המיוחד שלו בצורה מושלמת , שיפר מאוד את צד הפורהנד שלו ולדעתי הוא השחקן הכי "חכם" היום בגילאי הנוער.
מנהל אגודת באר שבע מנדל ניימן עשה צעד חכם ביותר בהביאו שחקנית אימון מסין. אין ספק כי צעד זה הוכיח את עצמו ורואים השנה התקדמות גדולה מאוד מצד שחקני הפועל ב"ש.

4 . גבעתיים. הרשו לי לאמר מספר משפטים על שחקני אגודתי. אני יודע ורואה , וזה טיבעי, כי תוקפים אותי על כך שאני משמש גם כמאמן מועדון גבעתיים בעודי משמש גם כיו"ר האיגוד.
האם זה משפיע בצורה כלשהי על הישגי השחקנים על השולחן? האם זכייתו המרשימה של רפי סריקוב בגיל 16 היא בגלל היותי יו"ר האיגוד? האם אור בשן שיחק כפי ששיחק בגמר גיל 14 בגלל היותי יו"ר. והאם הישגו של דור בן חורין היא בגלל היותו של איציק כהן מ"מ היו"ר.

האם ניצחונם של פבל ומתן מן הוא בגלל ישיבתו של מנדל ניימן באיגוד? איזה קשקוש!.
רק קנאה וחוסר פירגון מצד אנשים מתוסכלים וקטנים יכולה להביא למחשבה זו.

שחקני גבעתיים ( ולא רק הם ) מגיעים להישגים מכיוון שהם מתאמנים קשה מאוד!! ומתאמנים טוב. אני גאה בהם מאוד ומתנצל אפילו בפניהם על כך שהם נפגעים מהעובדה שאני יו"ר.
אלעד, יובל, אור, גיא, רפי, עמית , אראל וכל השאר מתאמנים 6 פעמים בשבוע, עושים אימונים אישיים, נוסעים לתחרויות בינלאומיות על חשבונם . הם מוכשרים ואוהבים את הענף.
אני מנסה לתת להם את הכלים הכי טובים אצלנו במועדון כדי להתקדם כמה שאפשר. מיכאל טאובר עזב את הבית לפנימיה ומצליח בעקבות השקעתו וכישרונו בלבד. לייחס את הצלחותיהם לעובדה שאני גם יו"ר האיגוד היא רשעות . אבל..יש גם כאלה.

כייף היה לראות כל כך הרבה אנשים באולם לאורך שלושת הימים. כייף לקבל פירגון והערכה על העבודה הקשה שעושים כל חברי הועדה המייעצת וחברי הועדות השונות באיגוד. אני גאה בכל העוסקים במלאכה שיחדיו מחזירים את הענף לימי הזוהר שלו, הימים בהם הליגות ואליפות ישראל היו כפי שהם היום. עברנו 10 שנים קשות וכואבות. אנשים "קטנים" ורעים הרסו את הענף ודאגו רק לאינטרסים של עצמם, כשרונות רבים הלכו לאיבוד עקב כך.

לא ניתן לדבר הזה לקרות שוב , אותם מתוסכלים אשר נמצאים מחוץ למערכת, ימשיכו לשבת ביציע , ללכלך ולהסית ואנחנו נמשיך להצעיד את הענף שלנו קדימה משנה לשנה.

לסיום:
אני רוצה לברך את כל מאמני האגודות ומנהליהם על עבודתם הקשה לאורך כל השנה ,יש לנו היום בענף לפחות 20 אגודות אשר נעשית בהם עבודה מקצועית יומיומית וראינו את תוצאות עבודה קשה זו ב 3 ימי אליפות ישראל.

בלי אותם מנהלים ומאמנים "המשוגעים לדבר" לא היה ולא יהיה טניס שולחן בישראל.

ברכות החלמה מהירה לידידי מר יבגני רובמן, מאמנה המסור של הפועל טירת הכרמל אשר היה חסר לכולנו באליפות זו אך הישגיי חניכיו לא הותירו ספק לגביי יכולתו המקצועית כמאמן.

מצפה לראותכם באירועים שמחכים לנו בתקופה הקרובה ( גמר הפלייאוף וגמר גביע המדינה ).

שלכם , רן קוניק

 |  ראשי |  אודות האיגוד  |  חדשות  |  ליגות ותחרויות  |  נבחרות ישראל  |  אליפויות ישראל  |  לזכרם  |  נותני חסות  |  מגזין  |  ארכיון  |  מועדונים  |  צור קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
איגוד טניס שולחן-בישראל- www.itta.co.il © כל הזכויות שמורות
איגוד טניס שולחן בישראל כתובת: רחוב שטרית 10, הדר יוסף, תל-אביב 69482 טלפון: 03-6442503 פקס: 03-6448501
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל