European Table Tennis Union
International Table Tennis Federation
ראיון עם אלוף ישראל - איסק אברמוב

איסק אברמוב, שחקן וספורטאי ענק, סמל אמיתי המהווה דמות לחיקוי עבור דור השחקנים הצעירים.
איסק יליד 1971 אלוף ישראל לבוגרים זו השנה החמישית. שחקן פעיל בליגה לאומית בוגרים בעירוני גבעתיים, ( איסק ללא הפסדים בליגה בעונה הנוכחית). איסק נחשב לאחד השחקנים המובילים בארץ ולאחד הגדולים בישראל בכל הזמנים.
מעיר הולדתו דושנבה שבדג`יקיסטן (ברה"מ לשעבר) הגיע לארץ בגיל 20 וכיום הוא מתגורר עם רעיתו ושלוש בנותיו בחולון. איסק מתפרנס עם חברו ושותפו יניב שרון בניהול ואימון בתי ספר לטניס שולחן במרכז הארץ.


     חזרה ל->

ראיון משנת 2007

יומיים לאחר זכייתו באליפות ישראל פגשתי את איסק לראיון ראשון באתר.

1. איך ההרגשה לזכות בפעם החמישית ?

"תמיד כייף, האמת לא כל כך התרגשתי, אפילו הרגשתי רגוע מאוד ובסיום לא הבעתי רגשות שמחה. בזכייה הרביעית התרגשתי הרבה יותר, בזכיה זו רציתי בעיקר להוכיח לעצמי שאני עדיין יכול לשחק ברמות הגבוהות בארץ". לפני התחרות ידעתי ואמרתי שהמשחק הקובע יהיה ברבע הגמר עם יניב שרון, ידעתי כי מי שינצח במשחק, יגיע עד הסוף והאליפות שלו ולכן הדרך עד לגביע היתה סלולה ובטוחה."
( הערה- נכון לשנת 2010 זכה איסק בעוד 2 אליפויות ישראל,וכעת מחזיק איסק סה"כ ב 7 אליפויות!!)
2. כיצד ומתי התחלת לשחק ?

"עד גיל 9 שיחקתי כמו כל הילדים כדור-רגל. יום אחד הופיע בשכונה אדם שחיפש ילדים צעירים שישחקו טניס שולחן והדגש היה ילדים צעירים. הגעתי למועדון עשו לנו מבחני כניסה שכללו זריזות וקורדינציה. בשנה הראשונה לא התקרבתי לשולחן, רק הקפצתי כדור על המטקה ועבדו איתי על תנועות וטכניקה והקפצות כדור על הקיר. בגיל 10 שיחקתי והתאמנתי במועדון והפריצה שלי היתה בגיל 14 כאשר זכיתי באליפות הארץ לקדטים, לאחר מכן יצאתי לתחרויות בברית המועצות ובגיל 15 הזמינו אותי לנבחרת הנוער של ברית המועצות. באליפות ברית המועצות עד גיל 20 זכיתי במקום 3 כאשר הייתי בן 18".

3. ספר על תחילת הקריירה בארץ ?

"בשנת 1992 עליתי ארצה, הייתי בן 20 והתגוררתי בת"א. הכירו לי את צבי שחר (ממכבי רחובות) והוא קישר אותי עם בני פולק ז"ל שאימן בקרית מלאכי. שיחקתי בליגה הלאומית עם דרור פולק שנה אחת. לאחר מכן עברתי למכבי תל-אביב ובתקופה ששיחקתי בליגה היו בקבוצה השחקנים גיל ברכה, ירון טלפז, אלכס קורס, גיא בסיס ויניב שרון. זכיתי עם מכבי ת"א ב-7 דאבלים (אליפות וגביע באותה עונה), לאחר תשע שנים פוריות במכבי ת"א עברתי למכבי חולון איתה זכיתי 3 שנים בדאבל והגענו לרבע גמר אליפות אירופה לקבוצות (עם יניב שרון ושמעון רבינוביץ)".

כיום משחק איסק שנה שלישית בעירוני גבעתיים איתה זכה בדאבל אחד והעונה מקווה לזכות בדאבל שני. לצידו משחקים עמרי בן-ארי, ניב בוגן ושי דמארי.

4. השגיך בעולם ?

בשנת 2000 במלזיה, זכינו באליפות העולם דרג ב (מקום 25 בעולם !! ) שיחקתי עם יניב שרון ושמעון רבינוביץ.
"בשנת 1998 באליפות העולם ליחידים נכנסתי לשלב 32 הראשונים בעולם !!".
- "עליתי ראשון מבית של ארבעה שחקנים".
- "בשלב 128 ניצחתי את "קואין קואין לי" שחקן אוסטרי ממוצא סיני מדורג 23 בעולם !! ".
- "בשלב הבא ניצחתי את "בבור" החובט מספר 1 של הודו מקום 3-4 באליפות אסיה !!".
- "לאחר מכן הפסדתי לשחקן צרפתי "כריסטופר לוגו" מקום 3 בגביע העולם !!".

"באליפות אירופה בהולנד 1997 שיחקתי עם מרינה קרבצ`נקו בזוגות מעורבים והגענו לשלב רבע גמר אליפות אירופה, אתה קולט 8 הזוגות הטובים באירופה", בשלב זה עיניו של איסק נצצו וניכר עליו שהוא מתרגש. איסק ממשיך "במצב של 1:1 במערכות הובלנו 19:14 והיו חסרות לנו שתי נקודות כדי לנצח במערכה ולהוביל 1:2 במשחק כולו ואז הכל פתוח..... אבל הפסדנו 21:19 והאכזבה היתה כל כך גדולה כי ידענו שפספסנו הישג ענק....בקנה מידה עולמי". איסק לא שוכח לציין "בכל המשחקים אימן אותנו למבי פודגוריאני".

5. מי השחקנים הגדולים ביותר ששיחקת נגדם ?

"אני לא זוכר את כולם אבל את הגדולים אי אפשר לשכוח, השבדים ואלדנר יורגן פירסון והקינסון, הבלה רוסי ולאדימיר סמסונוב, הסינים מה לין וואנג אהו, הבלגי ז`אן מישל סייב, קריאנגה היווני, הגרמני פרואזה, הצ`כי קורבה, פיטר פרנץ הגרמני".

6. מי השפיע עליך כשחקן ?

"המאמן הראשון שלי ולארי אלנתנוב (יהודי) שליווה אותי מתחילת הקרירה, הוא אימן את השחקנים הטובים ברוסיה ובאירופה ואת אלופת אירופה אינה קבלנקו, הוא הטביע בי את הטכניקה המהירות הזריזות והרבה עבודה על חוזק מנטלי. הוא עבד לפי שיטות ומודלים של אימון סיני שהיא לשחק כמה שיותר קרוב לשולחן. יצא לי לפגוש אותו לפני שנתיים בארה"ב והוא מאוד שמח לשמוע שאני עדיין פעיל ומשחק".

7. מהן התכונות, הכישורים הנדרשים משחקן טניס שולחן לדעתך ?

"הדבר החשוב ביותר לאהוב לשחק ולדעת שכדי להצליח חייבים להקריב הרבה מאוד דברים. חייבים להיות זריזים, כושר גופני וכושר פיזי, כושר התמדה וכושר ריכוז, לדעת לתכנן את מהלכי המשחק הבאים בדיוק כמו במשחק שח-מט, לדעת להתאושש מהפסדים ולא להסתנוור מנצחונות".

8. האם לדעתך יש עתיד לטניס שולחן בישראל ?

"בטח שיש עתיד! לאחר שנים כל כך קשות שעברו על הענף נמצאים כיום אנשים שאכפת להם שנותנים מעצמם ומשתדלים מעל ומעבר כמובן במסגרת המגבלות והכלים שיש להם, ותמיד אפשר לשפר ולשנות אבל רואים שהכוונות טובות. אפשר לראות שבשנתיים האחרונות קרו שינויים בכל התחומים ומשקיעים בעיקר בצעירים וזה מצויין, אפשר לראות את הארגון והסדר באליפות ישראל השנה שגם בה עוד אפשר לשפר ואני בטוח שהם יתייחסו וישתדלו להתקדם. כל הדברים שציינתי גורמים לי להיות אופטימי ולקוות לשיפור מתמיד ולעתיד טוב יותר לכולם".

8. מהן תוכניותיך האישיות לעתיד ?


"להמשיך לשחק עד כמה שאוכל לסחוב ואני מקווה שהגוף לא יבגוד בי, להמשיך לנצח, להמשיך לאמן ובשלב מסויים לאמן את אחת מנבחרות ישראל".

 |  ראשי |  אודות האיגוד  |  חדשות  |  ליגות ותחרויות  |  נבחרות ישראל  |  אליפויות ישראל  |  לזכרם  |  נותני חסות  |  מגזין  |  ארכיון  |  מועדונים  |  צור קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
איגוד טניס שולחן-בישראל- www.itta.co.il © כל הזכויות שמורות
איגוד טניס שולחן בישראל כתובת: רחוב שטרית 10, הדר יוסף, תל-אביב 69482 טלפון: 03-6442503 פקס: 03-6448501
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל